Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Mākslinieki
Čells

Miša Maiskis

“Viņa spēlē poēzija un izsmalcinātība apvienojas ar lielu temperamentu un spožu tehniku.” Mstislavs Rostropovičs

1948. gada 10.janvārī dzimis Rīgā

1956. Pirmās mūzikas stundas Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā.

1962. Iestāšanās Ļeņingradas konservatorijā.

1965. Uzvara Vissavienības čellistu konkursā. Pirmais kopīgais koncerts ar Ļeņingradas filharmonijas simfonisko orķestri, pēc kura viņš tika nodēvēts par nākamības Rostropoviču.

1966. Uzvara Čaikovska konkursā Maskavā, iestāšanās Rostropoviča klasē Maskavas konservatorijā, karjeras sākums, koncerti PSRS pilsētās.

1970. 18 mēnešu ieslodzījums un darba nometne netālu no Gorkijas.

1973. Emigrācija uz Izraēlu. Uzvara Gaspara Kasādo starptautiskajā konkursā Florencē, debija Ņujorkas Carnegie Hall kopā ar Pitsburgas simfonisko orķestri Viljama Steinberga vadībā. Pēc koncerta kāds mecenāts dāvina viņam XVIII gadsimta meistara Montanjanas darinātu čellu, kuru viņš spēlē līdz šai dienai.

1974. Studijas pie leģendārā čellista Grigorija Pjatigorska, tādējādi Maiskis kļūst par vienīgo čellistu, kurš ir gan Rostropoviča, gan Pjatigorska skolnieks. Uzstāšanās kopā ar Filadelfijas orķestri un ar Izraēlas filharmonijas orķestri.

1975. Intensīvas starptautiskās karjeras sākums. Regulāri koncerti ASV, Eiropā, Austrālijā, Tālajos Austrumos, īpaši -  Japānā.

1977. Solo debija Londonā kopā ar pianistu Radu Lupu.

1982.Pirmais skaņu ieraksts firmā Deutsche Grammophon: Brāmsa Dubultkoncerts ar Gidonu Krēmeru un Vīnes filharmonijas orķestri Leonarda Bernsteina vadībā.

1985. Pirmais ekskluzīvais kontrakts  ar Deutsche Grammophon; divi nozīmīgi Baha mūzikas ieraksti: Čella sonāte kopā ar pianisti Martu Argerihu un sešas solo svītas.

1989. Bloha rapsodijas Šelomo ieraksts (kopā ar Leonardu Bernsteinu) saņem Record Academy Prize Tokijā.  

1992. Debija BBC Promenādes koncertos Londonā, Bēthovena Čella sonāšu ieraksts kopā ar Martu Argerihu, Romantisko skaņdarbu antoloģijas ieraksts kopā ar Orchestre de Paris Semjona Bičkova vadībā.

1993. Koncerts kopā ar Martu Argerihu Zalcburgas festivālā.

1995. Pirmais koncerts Maskavā pēc 23 gadu prombūtnes. Prokofjeva un Mjaskovska skaņdarbu ieraksti kopā ar Krievijas Nacionālo orķestri Mihaila Pļetņova vadībā. Vivaldi un Bokerīni mūzikas ieraksti kopā ar Orpheus Chamber Orchestra saņem Echo Award.

1996.–1999. Koncerti un ieraksti kopā ar pianistiem Darju Hovoru, Pavlu Gililovu, Martu Argerihu un ar vijolnieku Gidonu Krēmeru.

2000. Baha mūzikai veltīto gadu iesāk ar Baha maratonu Cīrihē, kur vienā dienā (2. janvārī) trijos koncertos atskaņo visus Baha skaņdarbus čellam. Turpina spēlēt Baha mūziku 100 koncertos Japānā, Korejā, Honkongā,  Ķīnā, Austrālijā, ASV, Dienvidamerikā un daudzās Eiropas pilsētās.

2002.-2003 .Solo koncerti kopā ar Martu Argerihu un Gidonu Krēmeru Ņujorkas Carnegie Hall un Kennedy Center; koncerti ar Serdžio Tempo Zalcburgas festivālā; koncerti ar Idu Hendeli, Vadimu Repinu, Juriju Bašmetu. Piedalās Verbjē, Dubrovnikas un Toroellas festivālos, koncertē Tālajos Austrumos.

2004 .Koncertē kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri Rīgā un koncertturnejās Spānijā un Vācijā; uzstājas kopā ar Orchestra di Santa Cecilia, Royal Philharmonic Orchestra, Gulbenkian Orchestra, Orchestre Philharmonique de Radio France. Koncerti Eiropā, ASV, Korejā, Japānā. Ieskaņo Dvoržāka un Štrausa mūziku kopā ar Berlīnes filharmonijas orķestri Zubina Mehtas vadībā, uzstājas kopā ar Martu Argerihu, Gidonu Krēmeru un Juriju Bašmetu. 

Koncerti:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

08.08.2014 plkst. 19:00
Dzintaru koncertzāle

Gala koncerts Ceļojumu gadi

 

14.08.2006 plkst. 19:00
Dzintaru koncertzāle

Viņa Augstība Ansamblis

 

12.08.2006 plkst. 17:00
Dzintaru koncertzāle

Otrais Starptautiskais mūzikas festivāls SUMMERTIME – AICINA INESE GALANTE

Festivāla atklāšana

 

22.09.2005 plkst. 20:00
Latvijas Nacionālā opera

Čehijas filharmonijas simfoniskais orķestris

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011