Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Mākslinieki
Klavieres

Artūrs Cingujevs

  

Artūrs Cingujevs (klavieres)

 

Artūrs Cingujevs (klavieres)

 

Artūrs Cingujevs ir dzimis Rīgā 1985.gadā. Pirmo uzvaru guvis Francijā deviņu gadu vecumā, kad konkursā Concours Musical de France tika apbalvots ar Grand Prix.

Artūrs ir absolvējis Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu (Anitas Pāžes klasi), apmeklējis slavenu pedagogu (viņu vidū -  Lazara Bermana un Vladimira Kraiņeva) meistarklases Krievijā, Francijā, Vācijā, Itālijā, Zviedrijā, Anglijā un Lietuvā, kļuvis par dažādu starptautisku jauno pianistu konkursu desmitkārtēju laureātu. Artūram ir bijis gods uzstāties kopā ar mūsdienu lielāko komponistu-klasiķi Kšistofu Penderecki pie diriģenta pults.

Sajūsminātie kritiķi nodēvējuši slaido gaišmati par  ziemeļu Šopēnu – gan viņa pievilcīgās ārienes, gan, galvenokārt, viņa spēles romantiskā valdzinājuma un dziļuma dēļ.

2005.gadā Artūrs nojauca dzelzs priekškaru un gandrīz pēc divdesmit gadu pārtraukuma kļuva par pirmo rīdzinieku, kas studē Maskavas Valsts konservatorijā. Vairākus gadus Artūrs cīnījās par augsto godu iestāties izcilās pianistes profesores Eliso Virsaladzes klasē. Viņš brauca pie viņas uz Maskavu, Minheni – un panāca savu!  Profesore tagad saka, ka viņa ir atklājusi ļoti interesantu mūziķi un saista lielas cerības ar savu jauno studentu.

Artūrs ir koncertējis kā solists un kā pianists kameransambļos Baltijas valstīs, Zviedrijā, Krievijā,  Nīderlandē (Escher muzejā) Čehijā (Dvoržāka zālē), Vācijā (Glock zālē),Francijā (Honour zālē) un citur.

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011