Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Mākslinieki
Orķestri

Kremerata Baltica

KREMERata BALTICA - Gidona Krēmera sirdij vistuvākais kamerorķestris. Tā sastāvu veido jauni mūziķi no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Orķestris debitēja Maestro dzimtajā pilsētā Rīgā 1977.gada februārī viņa 50 gadu jubilejas koncertā. Izveidojot un atbalstot šādu orķestri, G.Krēmers pievērsa sabiedrības uzmanību nepieciešamībai veicināt jauno mūziķu profesionālās attīstības iespējas trijās neatkarīgās Baltijas valstīs laikā, kad tās pārdzīvo nopietnas ekonomiskas pārmaiņas.

Orķestris KREMERata BALTICA piedalījies daudzos nozīmīgos koncertos un festivālos. Zalcburgas vasaras festivālā tika atskaņots Gidonam Krēmeram veltītais P.Vaska Koncerts vijolei ar orķestri, kura pasaules pirmatskaņojumu ļoti augstu novērtēja mūzikas kritiķi un publika.

Orķestra darbība saistīta ar ikgadējiem pieciem koncertu cikliem. Tādējādi tas koncertējis daudzās valstīs visā pasaulē: no Kanāriju salām līdz ievērojamākajām Eiropas valstu un ASV koncertzālēm. Sadarbībā ar KREMERata BALTICA maestro G.Krēmers rada un attīsta projektus, kuri parasti pārsniedz tradicionālo koncertprogrammu apjomus. Plaši pazīstamas tādas programmas kā Hommage a Yehudi Menuhin (Zalcburga, 2000), Cinema, After Mozart.

Orķestra repertuārā ir gan klasiķu un romantiķu skaņdarbi, gan mūsdienu autoru L.Desjatņikova, P.Vaska, A.Pērta, V.Silvestrova darbi. Vairāki notiem veltīti G.Krēmeram, kurš tos pirmatskaņojis kopā ar savu jauno kolēģu orķestri. Tās ir unikālas un reti dzirdamas programmu koncepcijas, kuru autors ir G.Krēmers.

Orķestris ierakstījis daudzus kompaktdiskus.

Kopš 2000.gada orķestris atradis mājvietu Rīgā, to kopīgi finansē visas trīs Baltijas valstis.

Augusts, 2001.

Koncerti:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

19.01.2008 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

KREMERATA BALTICA un Pjotrs Anderševskis (Piotr Anderszewski, klavieres)

 

31.08.2003 plkst. 19:00
Dzintaru koncertzāle

Gidons Krēmers un Kremerata Baltica - "Ne tikai Cinema"

 

30.08.2002 plkst. 19:00
Siguldas koncertzāle "Baltais Flīģelis"

Gidons Krēmers un KREMERata Batlica

 

29.08.2002 plkst. 19:30
Dzintaru koncertzāle

Gidons Krēmers un KREMERata Batlica

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011