Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Hermaņa Brauna fonds

 

Hermaņa Brauna fonds ir nodibināts 1998.gadā (pirmais koncerts notika 13.februārī). Tā ir privāta mākslinieku un koncertu aģentūra. Tās dibinātāja un direktore ir pianiste Inna Davidova. Organizācijas nosaukumā  iemūžināts leģendārā Latvijas pianista un koncertmeistara Hermaņa Brauna vārds.

Aģentūras darbības mērķis ir intensificēt Latvijas mūzikas dzīvi, padarot to interesantāku un spilgtāku. Aģentūra organizē Latvijas mūziķu koncertus, aicina uz Rīgu izcilus ārzemju māksliniekus, piedāvā publikai gan muzikālus ciklus (Pilsētai un Pasaulei, Rīgas debija, Muzikālie atklājumi, Dzīvā leģenda, Rīgas klaviermūzikas sezona…), kas paplašina klausītāju redzesloku, gan mūzikas festivālus (Winterfest, Summertime, OPUS-20).

Hermaņa Brauna fonda koncertiem raksturīga žanru daudzveidība, dalībnieku rūpīga atlase, saturīgas un dziļas programmas. Aģentūra savu iespēju robežās rūpējas par to, lai popularizētu Latvijas mūziķu mākslu arī ārzemēs. Aģentūra pārstāv dažu ārzemju mākslinieku intereses Latvijā un, savukārt, dažu latviešu mūziku intereses – ārpus Latvijas.

Hermaņa Brauna fonda pastāvēšanas laikā izveidojusies un nostiprinājusies aģentūras sadraudzība ar starptautiskā mērogā atzītiem māksliniekiem, kas pastāvīgi piedalās aģentūras koncertos Latvijā. Viņu vidū ir Genādijs Roždestvenskis, Vladimirs Aškenazi, Gidons Krēmers, Miša Maiskis, Dmitrijs Baškirovs, Dmitrijs Aleksejevs, Inese Galante, Egils Siliņš, Viktorija Postņikova, Mūza Rubackīte, Kristofs Ešenbahs, Žaks Lusjē, Pāvo Jervi, Sauļus Sondeckis.

Pēc Hermaņa Brauna fonda uzaicinājuma Latvijā uzstājas Orchestra of the Age of Enlightenment, BBC Skotijas simfoniskais orķestris, The Deutsche Kammerphilharmonie Bremen, Čehijas Filharmonijas orķestris, Eiropas Savienības Jauniešu orķestris, Maskavas virtuozi,  Кremerata Baltica, vīru koris Pravoslavnije pevčije, Tokijas stīgu kvartets, Gvarnēri stīgu kvartets, Džuljarda stīgu kvartets, Terem-kvartets, senās mūzikas ansamblis Villancico, Oļega Lundstrēma džeza orķestris, BBC Singers, King Singers, Swingle Singers, Chanticleer, fadu dziedātāja Mizija, vokālais džeza kvintets the Real Group.

Pateicoties Hermaņa Brauna fondam, rīdziniekiem ir bijusi iespēja koncertos dzirdēt Eiropā jau pazīstamas Latvijas zvaigznes – dziedātājas Ingu Kalnu un Elīnu Garanču, vijolnieci Baibu Skridi, pianistu Vestardu Šimkus, flautisti Ilzi Urbāni, klarnetistu Mārci Kūli.

Īpašu uzmanību aģentūra velta sakariem ar Krieviju. Aģentūras  pastāvīgo Krievijas viesu vidū ir dziedātāji Irina Dolženko, Tatjana Monogarova un Anatolijs Safiuļins.

Rīgas 800-gades  sagatavošanas laikā aģentūra uzsāka ciklu Pilsētai un Pasaulei, aicinot uz Rīgu pasaulslavenus mūziķus, kuri  šeit dzimuši vai mācījušies. Par cikla apoteozi kļuva gala koncerts Latvijas Nacionālajā operā.

Hermaņa Brauna fonds ir saistīts ar daudzām mākslinieku un koncertu aģentūrām ārzemēs  un ir atvērts arī tālākiem kontaktiem.

Aģentūras darbība ir  kļuvusi par Latvijas mūzikas dzīves neatņemamu daļu. Klausītāju skaits koncertos arvien pieaug, un tas ir apliecinājums Hermaņa Brauna fonda pelnīti labajai slavai.

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011