Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Jevgeņijs Samoilovs (klavieres, Lielbritānija)

   

mākslinieku/mākslinieci pārstāv Hermaņa Brauna FondsJevgeņijs Samoilovs

Pilsētai un Pasaulei
Vecais Jaunais gads

Ceturtdien, 2005. gada 13. janvārī, plkst. 19.00, Melngalvju namā

Jevgeņijs Samoilovs (klavieres, Lielbritānija)

Programmā: P.Čaikovska skaņdarbi – “Gadalaiki” un “Apburtā princese” (transkripcija klavierēm)

Jevgeņijs Samoilovs dzimis 1972.gadā Blagoveščenskā, Krievijā, mūziķu ģimenē. Viņa muzikālās dotības bija pamanāmas jau agrā  bērnībā. Pie profesora Teofīla Biķa Jevgeņijs sāka mācīties 1984. gadā – vispirms Novosibirskas Centrālajā  Mūzikas skolā, pēc tam Latvijas Mūzikas akadēmijā, ko viņš absolvējis 1996.gadā. Profesors Biķis, pie kura Jevgeņijs mācījās kopumā 12 gadus, atzīmēja sava audzēkņa ārkārtējo apdāvinātību, temperamentu,  bagātīgi piesātināto skaņu, pārsteidzošo virtuozitāti un interpretāciju dziļumu. Šodien kritiķi jūsmo par Jevgeņija spēles filozofiskajām dimensijām, eleganci un spožumu, par reti sastopamo spēju uzbūvēt skaņdarba formu. Viņš izpelnījies neparasto apzīmējumu – Klavieru Lauva!

Jevgeņijs uzvarējis  daudzos starptautiskos  konkursos -  Starptautiskajā Pianistu konkursā Brēmenē (1993), Jāzepa Vītola Starptautiskajā Pianistu konkursā Rīgā (1993), M.K. Čurļoņa Starptautiskajā Pianistu konkursā Viļņā (1995), Starptautiskajā Pianistu konkursā Prāgas pavasaris (1998), Viana da Motas Starptautiskajā Pianistu konkursā Makao (1999) un galu galā – vienā no prestižākajiem pasaules konkursiem – Starptautiskajā Klavieru konkursā Anglijas pilsētā Līdsā (2000).

1996.gadā Jevgeņijam Samoilovam tika piešķirta Britu Padomes Karalienes prēmija, kas deva viņam  iespēju mācīties Londonā -  Gildholas Mūzikas un drāmas skolā pie Džounas Hevilas (Joan Havill). Viņš arī  apbalvots ar Hatori fonda balvām (1998, 1999).

Jevgeņijs  ir spēlējis kopā ar Londonas filharmonisko orķestri, ar Čehijas radio orķestri un Lietuvas filharmonijas orķestri, ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un vēl citiem lieliskiem orķestriem. Daudzi ieskaņojumi veikti radio un televīzijā.

Jevgeņijs  Samoilovs ir sniedzis solokoncertus Krievijā, Latvijā, Lietuvā, Čehijā, Vācijā, Zviedrijā, Šveicē, Itālijā, Francijā, Anglijā, Japānā, Brazīlijā.

Viņa biogrāfijas pēdējā rindiņā lasām – aizraujas ar peldēšanu,  galda tenisu un fotogrāfiju.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

13.01.2005 plkst. 19:00
Melngalvju nams

Jevgeņijs Samoilovs (klavieres, Lielbritānija)
Par savas spēles eleganci un spožumu Jevgeņijs Samoilovs izpelnījies neparasto apzīmējumu – Klavieru lauva! Programmā: P.Čaikovska skaņdarbi – “Gadalaiki” un “Apburtā princese” (transkripcija klavierēm).

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011