Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

EDINS KARAMAZOVS (ģitāra, lauta. Bosnija)

Ceturtdien, 2023.g. 12. oktobrī pl. 19.00
Dobelē, koncertzālē "ZINTA", Skolas iela 2.

EDINS KARAMAZOVS (ģitāra, lauta. Bosnija)

Pasaulē ir maz atskaņotājmākslinieku, kuri vienlīdz meistarīgi spēlē gan ģitāru, gan lautu.
Mums ir unikāla iespēja dzirdēt abus instrumentus vienā koncertā!

 

Visa jaunā, reti sastopamā un neparastā atbalstītājs Edins Karamazovs, sekodams savam īpašajam mākslinieciskajam redzējumam, ir paplašinājis ģitāras un lautas spēles iespēju robežas.

Edins Karamazovs ir pirmais viņam veltīto Kšištofa Penderecka, Arvo Perta, Erki Svena Tīra un citu pazīstamu komponistu darbu atskaņotājs.

Edins Karamazovs ir prestižu balvu ieguvējs, to vidū – Edisona premija, Premio Cubadisco, Brit Award, Premio Goffredo Petrassi un Diapason d'Or balva.

Īpaša lappuse viņa radošajā ceļā ir nominācija Grammy balvai!

Viņš ir leģendārā diriģenta Serdžu Čelibidakes protežē.

Viņa koncertzāles ir Concertgebouw, Wigmore Hall, Berlin Philharmonie, Berlin Konzerthaus, Konzerthaus Vienna un Herkulessaal Munich.

Karamazovs ir gaidīts viesis tādos festivālos kā Bachfest Leipzig, Schleswig-Holstein, Rheingau, Mosel, Lower Saxony, Istanbul Bach, Espinho un vēl citos.

Viņa skatuves partneri ir Renē Fleminga un Andreass Šolls, un labākie senās mūzikas ansambļi – tādi kā Hilliard, Hesperion XX, Arpeggiata un citi.

 

Nozīmīga lappuse Karamazova daiļradē ir sadarbība un draudzība ar Stingu!

 

 

Karamazovs un Stings

 

15 soloalbumu (no kuriem deviņi tikuši iekļauti TOP-10), gandrīz ducis Grammy balvu – tā ir vien neliela daļa no paveiktā, ar ko slavens Stings.

 

Viņš ir apliecinājis sevi kā mākslinieks, kurš pārbauda gan sevi, gan klausītājus, nemitīgi pētīdams aizvien jaunas mūzikas jomas. Nav brīnums, ka viņam par atklājumu kļuva XVI gadsimta beigu komponista, dziedātāja un lautista Džona Daulenda daiļrade. Apburdama un intriģēdama, Daulenda mūzika Stingam nelika mieru daudzus gadus.

 

Daulends Stinga dzīvē parādījies daudzkāŗt, taču liktenīgā tikšanās notika, pateicoties ģitāristam Dominikam Milleram.

Savulaik Millers pasūtināja lautu ar neparastu labirinta rakstu grifa centrā, lai uzdāvinātu šo instrumentu Stingam. Pēcāk tieši viņš iepazīstināja Stingu ar Edinu Karamazovu – vienu no viscienījamākajiem klasiskajiem ģitāristiem un lautistiem Eiropā. Divu zvaigžņu saruna galu galā aizveda pie Daulenda, un Karamazovs piedāvāja Stingam sagatavot kopīgu programmu.

Tādējādi Stinga ilgstošā un nerimstošā kaislība uz daudzveidīgo, melanholisko un dzīvīgo Daulenda mūziku savu piepildījumu guva neticamajā ansamblī ar Edinu Karamazovu.

Viņu kopīgais albums Songs From the Labyrinth (Deutsche Grammophon) ir Daulenda dzīves un mūzikas klusi svētki.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

12.10.2023 plkst. 19:00
Dobelē, koncertzālē "ZINTA", Skolas iela 2

EDINS KARAMAZOVS (ģitāra, lauta. Bosnija)
Mums ir unikāla iespēja dzirdēt gan ģitāru, gan lautu vienā koncertā!

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011