Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

"Muzikālais brančs ar..."

RIX KVARTETU. Jubilejas koncerts

Svētdien, 2023.g. 01.oktobrī, pl.13.00
ARTISSIMO koncertzālē (Vaļņu 9-7)

Muzikālais brančs
RIX KVARTETA jubilejas koncerts

RIX klavieru kvartets dibināts 1993. gadā, kad altiste Ilze Kļava, čellists Reinis Birznieks un vijolnieks Sandis Šteinbergs satikās pianista, profesora Jāņa Maļecka kameransambļa klasē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Radošās sadarbības veiksmes un savstarpējās sapratnes vieglums visiem četriem kaldināja pārliecību, ka savi mūziķa talanti jāapvieno un jākļūst par pastāvīgu kameransambļa vienību.

RIX klavieru kvartets uzstājies Latvijā, Somijā, Norvēģijā un Čehijā, gūstot atzinību un ievērību. 2004. gadā kameransamblis saņēmis Latvijas augstāko apbalvojumu mūzikā – Lielo mūzikas balvu kā apliecinājumu savai muzikāli inteliģentajai un izcilajai spēles mākslai. 

 

2015. gadā prezentēja P. Vaska mūziku prestižajā Phillips Collection koncertsērijā Vašingtonā.

Kvarteta mūziķi atsevišķi strādā pamatdarbā pazīstamos Eiropas orķestros, taču vismaz pāris reizes gadā satiekas Rīgā, lai iestudētu, atskaņotu un ierakstītu koncertprogrammas. Ansambļa repertuārā ir speciāli viņiem veltīti skaņdarbi un arī pasaules klasiskās mūzikas kvarteti, trio un sonātes.

RIX klavieru kvartets ieskaņojis jau trīs ierakstu albumus – O. Mesiāna Qutuor pour la fin du Temps (1999), Pētera Vaska un Tālivalža Ķeniņa klavieru kvartetus (2003), kā arī albumu ar Riharda Štrausa, Johannesa Brāmsa un Kamila Sansānsa skaņdarbiem klavieru kvartetam (2008).

 

Šogad aprit 30 gadi, kopš ansambļa mūziķi uzsāka savu kopējo sadarbību. Jubilejas gads tiks atzīmēts ar vairākiem koncertiem Latvijā un arī ārzemēs. H. Brauna fonds piedāvā jaunu programmu īsi pirms došanās uz Vāciju atskaņot  Artissimo koncertzālē 1. oktobrī -Starptautiskajā mūzikas dienā.

Kā koncerta papildinājums koncertzālē būs apskatāma Jāņa Maļecka gleznu izstāde, kuras tematika būs veltījums Starptautiskajai mūzikas dienai.

 

 

Mīļie koncertu apmeklētāji!
Jums būs iespēja ne vien klausīties un izjust mūziku, bet arī tikties ar māksliniekiem un, baudot glāzi vīna, dalīties savos mūzikas iespaidos!

Esat laipni gaidīti jaunās koncertzāles ARTISSIMO telpās!

 

JŪSU MŪZIKA RĪGAS SIRDĪ!


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

01.10.2023 plkst. 13:00
ARTISSIMO koncertzāle (Vaļņu 9, 5.stāvs)

"Muzikālais brančs ar..."

RIX KVARTETU. Jubilejas koncerts
RIX kvarteta jubilejas koncerts

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011