Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Krievu kamermūzikas pērles

mākslinieku/mākslinieci pārstāv Hermaņa Brauna FondsIrina Dolženko

Ceturtdien, 2021.gada, 30. septembrīpl. 19.00
ARTISSIMO koncertzālē

Krievu kamermūzikas pērles

Irina Dolženko (mecosoprāns, Krievija)
Inna Davidova (klavieres)

 

Programmā Gļinkas, Čaikovska Rahmāņinova, Sviridova skaņdarbi. 

 


Atklājiet krievu dvēseles noslēpumu kopā ar izciliem mūziķiem – romances žanra meistariem!

 

 

Viņu duets tapa izveidots pirms ceturtdaļgadsimta. Tolaik abas mūziķes tikai sāka savu radošo ceļu, kas vedis viņas pretim atskaņotājmākslas virsotnēm. Ne gadi, ne robežas nekļuva par šķērsli, lai šī skaistā mākslinieciskā savienība vairotu spēku un attīstītos. Tajā nav lomu dalījuma galvenajā un pakļautajā. Savā tieksmē pēc pilnības viņas ir līdztiesīgas – dziedātāja no Krievijas Irina Dolženko un pianiste no Latvijas Inna Davidova. Katru sezonu no jauna duets apliecina pārsteidzošu saskaņu, neparastu gaumi un reti sastopamu profesionālismu interpretācijās, priecējot klausītājus ar aizvien jauniem kopīgiem darbiem.


Ir gana tikai reizi dzirdēt, kā dzied Irina Dolženko, lai viņas neparasti skaistā, tembrāli bagātā, samtainā balss paliktu atmiņā uz visiem laikiem. Jā, tu nešaubīdamies saproti, ka tavā priekšā ir mūsdienu Krievijas operas mākslas lepnums, taču sajūsma par dziedātājas balss krāšņo tembru un viņas spējām iekļūt mūzikas būtībā pārspēj viņas profesionālisma novērtējumus. Dziedātājas interpretācijām piemīt kaislīga aizrautība un gaume. Arī –kamermūzikā, vienīgi tajā atskaņojuma kaisme kļūst intīmāka – katra intonācija, galvas pagrieziens vai skropstu trīsa tiek piepildīta ar visdziļāko jēgu.

       Pianistei Innai Davidovai vislabāk tīk sadarboties ar dziedātājiem. Viņas kādreizējo un aizvien esošo partneru vidū ir tādi izcili mūziķi kā Inese Galante, Sergejs Larins, Inga Kalna, Tatjana Monogarova, Irina Dolženko, Elīna Garanča, Antra Bigača, Egils Siliņš, Anatolijs Safiuļins. Innas muzicēšanas manierei ir raksturīgs jūtīgums un stilistiska noteiktība. Vokālās kamermūzikas jomā viņa cenšas rast vēl  nestaigātus ceļus. Viņas veidotajās koncertprogrammās ir dramaturģiskais kodols un iekšēja attīstības loģika, ko nosaka gan Innas koncertmeistares fantāzija, gan dziļās zināšanas.


Aicinām jūs piedzīvot ko neparastu un svinīgu!

Koncerts, kurā jums būs iespēja ne vien klausīties un izjust mūziku, bet arī tikties ar māksliniekiem un, baudot cienastu un glāzi vīna, dalīties savos mūzikas iespaidos!

 

Esat laipni gaidīti jaunās koncertzāles ARTISSIMO telpās!

TAVA MŪZIKA RĪGAS SIRDĪ!

Apmeklējot pasākumu, jāuzrāda Covid-19 sertifikāts, kurš apliecina, ka apmeklētājs (tai skaitā bērns) ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

30.09.2021 plkst. 19:00
ARTISSIMO koncertzāle (Vaļņu 9, 5.stāvs)

Krievu kamermūzikas pērles
Irina Dolženko (mecosoprāns, Krievija), Inna Davidova (klavieres)

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011