Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

GŅESINU VIRTUOZI (kamerorķestris, Krievija)

 

Ceturtdien, 2017.gada 27.aprīlī pl.19.00

Lielajā ģildē

 

GŅESINU VIRTUOZI (kamerorķestris, Krievija)
Diriģents Mihails Hohlovs

Pirmoreiz Latvijā viesosies leģendārais jauniešu kamerorķestris GŅESINU VIRTUOZI!

 

 

 

Lai piedalītos festivālā Avanti!, pirmo reizi uz Latviju brauc pazīstamais kamerorķestris „Gņesinu virtuozi”.

 

Ja tiktu veidots labāko Eiropas jauniešu muzikālo ansambļu saraksts, „Gņesinu virtuozi” visdrīzāk ierindotos tā augšgalā. Šo unikālo orķestri 1990.gadā izveidoja Mihails Hohlovs – diriģents, pianists, aranžētājs, direktors un, starp citu, kādreizējais Maskavas Gņesinu vidējās speciālās mūzikas skolas audzēknis. Gods spēlēt „Virtuozos” tiek vienīgi šīs skolas vecāko klašu labākajiem audzēkņiem vecumā no 13 līdz 16 gadiem.

 

Saprotams, ka orķestra sastāvs pastāvīgi atjaunojas: Gņesinu skolas absolventi iestājas augstskolās, un viņus nomaina jauna paaudze. „Virtuozu” skolu ir izgājuši vairāk nekā 600 jaunu mūziķu, un daudzi no viņiem šobrīd ir kļuvuši par prestižu starptautisku konkursu laureātiem, koncertējošiem mūziķiem, labāko Krievijas un Rietumu orķestru māksliniekiem.

 

26 gadus ilgajā pastāvēšanas laikā „Gņesinu virtuozi” ir ieskaņojuši 15 studijas albumus un snieguši vairāk nekā 750 koncertu, spēlējot labākajās Maskavas koncertzālēs, sniedzot vieskoncertus Krievijā un Japānā, ASV un Meksikā, Vācijā un Francijā, Spānijā un Šveicē. Kā solisti kopā ar „Virtuoziem” ir uzstājušies Jurijs Bašmets un Viktors Tretjakovs, Natālija Šahovska un Tatjana Grindenko, Boriss Berezovskis un Konstantīns Lifšics, Aleksandrs Rudins, Naums Štarkmans, Aleksejs Utkins… šis goda viesu saraksts varētu būt garš.

 

Ir svarīgi pieminēt orķestra iespēju bagātīgo paleti. „Virtuozu” repertuārs plešas no baroka laika mūzikas līdz mūsdienās uzrakstītiem skaņdarbiem. Turklāt apgūt dažādus atskaņojuma stilus mūziķiem palīdz no dažādām valstīm īpaši aicināti diriģenti.

 

Arī programma „Par operu tēmām”, kuru „Gņesinu virtuozi” atskaņos Rīgas publikai, ir apbrīnojami daudzveidīga. Blakus izsmalcinātajam Pērselam ir enerģiskais Prokofjevs, liriskajam Bellīni – rotaļīgais Paizjello, dzīvi mīlošajam Rosīni – dramatiskais Verdi, daiļskanībā peldošais Rimskis-Korsakovs – ekstātiskajam Sensānsam. Daudzi aranžējumi ir radīti īpaši šim Maskavas orķestrim, un iepazīšanās ar to varētu kļūt par vienu galvenajiem notikumiem 2017.gada Jauniešu mūzikas festivālā Avanti!

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

27.04.2017 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

GŅESINU VIRTUOZI (kamerorķestris, Krievija)
Pirmoreiz Latvijā viesosies leģendārais jauniešu kamerorķestris GŅESINU VIRTUOZI!

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011