Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

NAKTS LŪGŠANA ar Latvijas Radio kori

 

Cantus chori

Ceturtdien, 2015.gada 17.decembrī pl. 20.00

RĪgas Doms

 

Nakts lūgšana

 

 

 

Latvijas Radio koris 

(mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava)

un

Rīgas zvanu ansamblis Primus 

(vadītājs Kristaps Karps)

 

Piedalās Emīla Dārziņa mūzikas skolas 4. klases audzēknis (Nellijas Sarkisjanas klasē) Daniils Bulajevs (vijole)

 

Diriģents Sigvards Kļava

 

Programmā – Arvo Perts (Variationen zur Gesundung von Arinuschka, Spiegel im Spiegel, Da Pacem Domine u.c.) un Valentīns Silvestrovs  (Diptychon, Alleluia - Nakts, Ave Maria u.c.)

 

Ceļš uz Mūžīgās Gaismas sadzirdēšanu caur nakts lūgšanu un mieru

 

Koncerts NAKTS LŪGŠANA festivāla Winterfest repertuārā ir kļuvis jau par tradīciju. Šī programma būs atklājums kā mūzikas pazinējiem, tā visiem mūzikas draugiem. Diriģents Sigvards Kļava ir pārliecināts, ka publika novērtēs gan pašas skaņas – brīnumainās matērijas – skaistumu,  gan klusumu, kas baznīcas akustikā maina savu nokrāsu un mirgo kā sveču liesmiņas gada tumšākajā laikā. Tas būs ne vien neparasts koncerts, bet arī īpaša ceremonija.

Šoreiz koncertā skanēs igauņa Arvo Perta (1935) un ukraiņa Valentīna Silvestrova (1937) mūzika – abi meistari jau sen ir kļuvuši par pasaules pilsoņiem.

Diriģents Sigvards Kļava stāsta par komponistiem: „Viņi ir viena laikmeta dēli, taču katrs ar savu neatkārtojamu mūzikas valodu. Katrs no viņiem ir vesels laikmets mūzikā, bet abu šo autoru radošajā dialogā atklāsies, manuprāt, jauni muzikālie akcenti. Tā ir mūzika, kas spēj apstādināt ierasto laika ritumu un nes Adventa laikam  tik raksturīgo miera, cerību, skaidrību un klusinātu ilgu sajūtu. Šai sajūtai un brīdim ļoti piederīgas man šķiet zvanu ansambļa skaņas, kas būs Latvijas Radio kora muzikālais partneris visa vakara garumā”.

Mūzika, kuru dzirdēsit, varbūt palīdzēs rast atbildi uz tiem lielajiem jautājumiem, kurus uzdod pati dzīve. Jau kopš viduslaikiem un Renesanses laikmeta cilvēku aizvien nodarbina domas par to, kādēļ viņš ir nācis šajā pasaulē, kā vārdā viņš dzīvo un ko viņš atstās pēcnācējiem…


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

17.12.2015 plkst. 20:00
Rīgas Doms

NAKTS LŪGŠANA ar Latvijas Radio kori
Ceļš uz Mūžīgās Gaismas sadzirdēšanu caur nakts lūgšanu un mieru

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011