Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Gala koncerts Ceļojumu gadi

 

Miša Maiskis
mākslinieku/mākslinieci pārstāv Hermaņa Brauna FondsElīna Bukša
mākslinieku/mākslinieci pārstāv Hermaņa Brauna FondsEgils Siliņš
mākslinieku/mākslinieci pārstāv Hermaņa Brauna FondsInga Kalna
Piektdien, 2014.gada 8.augustā pl. 19.00

Dzintaru koncertzālē

 

 

Gala koncerts Ceļojumu gadi

 

 
    
   

 

Solisti: Inga Kalna (soprāns), Egīls Siliņš (bass), Elīna Bukša (vijole), Miša Maiskis (čells), Ramons Jaffē (čells), Ksenija Sidorova (akordeons), Jānis Bombizo-Fedotovs (vibrofons), Daniils Bulajevs (vijole)

 

Kamerorķestris Kremerata Baltica, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Diriģents Ainārs Rubiķis

 

Daudzus gadus pēc kārtas kopš 1998.gada Hermaņa Brauna fonds klausītājiem dāvināja cikla Pilsētai un pasaulei koncertus. Tajos piedalījās mākslinieki, kuri savā laikā mācījās Rīgā, taču, no dzimtās ligzdas izlidojuši, iekāroja pasauli – Rietumus un Austrumus, Vīni un Novosibirsku, Ņujorku un Sanktpēterburgu… Mēs turpinām šo dziļu un skaistu ideju un sākam jaunu koncertu ciklu Ceļojumu gadi.

 

Jebkurš mākslinieks ir ceļinieks savā dvēselē. Tas ir cilvēks, kurš iesūcis daudz iespaidu, un tie, bagātinot pašu mākslinieku, bagātina arī klausītājus. Taču šie iespaidi nenāk tikai no svešām pilsētām un zemēm, no jauniem draugiem, bet nāk arī  no jauniem skaņdarbiem, no paša mākslinieka dvēseles, kura gadiem ejot kļūst arvien krāsaināka.

Šī doma bija mūsu darba pamatā, kad triju gadu laikā mēs strādājām pie starptautiskā projekta ar šo pašu nosaukumu. Par šo mēs domājam arī tagad, kad Rīga ir pieņēmusi Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu.  

Tādējādi, svētku koncerts, ar kuru mēs noslēdzam Otro Starptautisko mūzikas sezonu ARTISSIMO, kļūs par jauna cikla atklāšanas koncertu. Un turpmāk mēs jums dāvināsim iespējas tikties ar meistariem un jauniem mūziķiem, ar solistiem un kolektīviem – visos mūzikas žanros.

Tad lūdzu – sagaidiet! Kamerorķestris Kremerata Baltica  un, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris – vai šie kolektīvi nav mūsu zemes lepnums? Vai tie neapbrīna ar savu izcilu ansambli un stilistisko daudzveidību, ar lielisku repertuāru, kas paplašina mūsu uzskatus par mūsdienu mūziku un iepriecina ar klasikas jauniem lasījumiem? Solisti Sandis Šteinbergs un Ēriks Kiršfeld ir vienkārši orķestra zvaigznes! Pie diriģenta pults pirmoreiz mūsu festivāla ietvaros stāvēs Ainārs Rubiķis – Novosibirskas Valsts Akadēmiskā operas un baleta teātra galvenais diriģents, balvas Zelta maska ieguvējs.

Kā solisti koncertā uzstāsies mūsu slaveni dziedātāji  Inga Kalna (viņas vārds ir viens no pasaules spožākajiem vārdiem baroka un belkanto stila mūzikā) un Egīls Siliņš, kurš, šķiet, ir nodziedājis visas iespējamas baritona un basa operas partijas uz pasaules klases skatuvēm. Solistu stīgu „grupu” pārstāvēs gan vecmeistari  čellisti – spožākais Miša Maiskis un domīgais Ramons Jaffē, gan mūsu fantastiski apdāvināta vijolniece Elīna Bukša, kura patriz turpina mācības Briselē, gan desmitgadīgais Daniils Bulajevs (viņa vijole jau ir iekārojusi rīdzinieku sirdis pavasara festivālos AVANTI!). Savukārt, apburoša akordeoniste Ksenija Sidorova un Dārziņa mūzikas skolas absolvents vibrafonists Jānis Bombizo-Fedotovs ienesīs sava instrumenta īpašu niansi balsu un stīgu skanējumā.

Šis koncerts būs trijās daļās un kļūs ne tikai par izcili atskaņoto muzikālo numuru virkni, bet ari par uzvedumu ar dziļu domu. Jums daudz ko pateiks mīļotās Baltijas simboli – jūra ar tās kuģiem, zvaigžņu pilns gaisa okeāns, zaļas āres, kur sirsnīgi sarunājas dzejnieki ar savam mūzām. Taču būs arī klejojumu, ceļojumu un atceres tēli: gan Latiņu Amerikas ritmi, gan itāļu pastaigas, gan vakars Ņujorkā, gan agrais rīts Rīgā…

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

08.08.2014 plkst. 19:00
Dzintaru koncertzāle

Gala koncerts Ceļojumu gadi
Solisti: Inga Kalna (soprāns), Egīls Siliņš (bass), Elīna Bukša (vijole), Miša Maiskis (čells), Ramons Jaffē (čells), Ksenija Sidorova (akordeons), kamerorķestris Kremerata Baltica,Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris. Diriģents Ainārs Rubiķis

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011