Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Krievu kamermūzikas pērles. DARGOMIŽSKAM - 200!

 

mākslinieku/mākslinieci pārstāv Hermaņa Brauna FondsInna Davidova
mākslinieku/mākslinieci pārstāv Hermaņa Brauna FondsAnatolijs Safiuļins
mākslinieku/mākslinieci pārstāv Hermaņa Brauna FondsIrina Dolženko

Otrdien, 2013.gada, 03. decembrī pl. 19.00

Lielā Ģilde

 

Krievu kamermūzikas pērles
DARGOMIŽSKAM - 200!

 

Irina Dolženko (mecosoprāns, Krievija)

Anatolijs Safiulins (bass, Vācija)

Inna Davidova (klavieres)

 

 

 

Vēlos, lai skaņa tieši paustu vārdu. Vēlos patiesību.

Aleksandrs Dargomižskis

 

 

Atsaucoties uz daudzu mūzikas mīļotāju lūgumu, Hermaņa Brauna fonds atkārto koncertu, kas publikai dāvājis un atkal dāvās īpašu prieku un baudu.  Šo īpašo dvēseļu sarunu, kurā skan cilvēcisko attiecību vissmalkākās stīgas, lieliskie mākslinieki velta dižā krievu komponista jubilejai.

 

Dargomižskis ir iegājis krievu mūzikas vēsturē kā drosmīgs novators. Par mūzikas patiesības diženo skolotāju viņu nodēvēja Musorgskis.

Par savu galveno uzdevumu un mērķi Dargomižskis uzskatīja deklamāciju, un šajā ziņā viņam līdzīgu komponistu pasaulē nebija. Par viņa romancēm bez pārspīlējuma var sacīt, ka tā ir muzikāla runa, kurā komponists meistarīgi atspoguļojis vissmalkākās psiholoģiskās nianses un jēdzieniskos pavērsienus. Cik vijīga ir viņa intonācija, cik pakārtota tā ir vārdam! Jo vienīgais dievs Dargomižskim bija krievu valoda.

No Gļinkas radītā izauga Čaikovska, Rimska-Korsakova un Rahmaņinova mūzika, savukārt Dargomižska mūzika kļuva par impulsu Musorgska daiļradei un vēlāk Prokofjeva, Stravinska un Šostakoviča vokālajiem skaņdarbiem.

Jubilejas koncertā skanēs romances ar vārsmām, kuras ikvienam ir pazīstamas kopš bērnības: Puškins, Ļermontovs… Jūs sajutīsit arī spāņu kolorītu Lauras dziesmās no operas Akmens viesis. Vienuviet Dargomižska romancēs dzirkstī asprātība, cituviet tās ir sarkasma un cildenas traģikas pilnas, vēl citas ir liriskas un aizkustinošas. Tajās viņš ir kopā ar mums šodien.

 

Ir gana tikai reizi dzirdēt, kā dzied Irina Dolženko, lai viņas neparasti skaistā, tembrāli bagātā, samtainā balss paliktu atmiņā uz visiem laikiem. Jā, tu nešaubīdamies saproti, ka tavā priekšā ir mūsdienu Krievijas operas mākslas lepnums, taču sajūsma par dziedātājas balss krāšņo tembru un viņas spējām iekļūt mūzikas būtībā pārspēj viņas profesionālisma novērtējumus. Dziedātājas interpretācijām piemīt kaislīga aizrautība un gaume. Arī – kamermūzikā, vienīgi tajā atskaņojuma kaisme kļūst intīmāka – katra intonācija, galvas pagrieziens vai skropstu trīsa tiek piepildīta ar visdziļāko jēgu.

Anatolija Safiuļina mākslas pamatā ir dāsnas dabas dotības apvienojumā ar lielu meistara pieredzi. Pateicoties izsmalcinātai muzicēšanas kultūrai un spožam dramatiskā aktiera talantam, viņš pārvalda dažādus mūzikas stilus. Var sacīt, ka šī Eiropas mēroga krievu mākslinieka personību ir izveidojusi mūzika. Un ikvienā skaņdarbā, ko dzied Anatolijs Safiuļins, klausītājs sajūt dziedoņa dvēseles un intelekta dziļumu un, protams, viņa neatkārtojamo raksturu.

Pianistei Innai Davidovai vislabāk tīk sadarboties ar dziedātājiem. Viņas kādreizējo un aizvien esošo partneru vidū ir tādi izcili mūziķi kā Inese Galante, Sergejs Larins, Inga Kalna, Tatjana Monogarova, Irina Dolženko, Elīna Garanča, Antra Bigača, Egils Siliņš, Anatolijs Safiuļins. Innas muzicēšanas manierei ir raksturīgs jūtīgums un stilistiska noteiktība. Vokālās kamermūzikas jomā viņa cenšas rast vēl  nestaigātus ceļus. Viņas veidotajās koncertprogrammās ir dramaturģiskais kodols un iekšēja attīstības loģika, ko nosaka gan Innas koncertmeistares fantāzija, gan dziļās zināšanas.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

03.12.2013 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

Krievu kamermūzikas pērles. DARGOMIŽSKAM - 200!
Pēc klausītāju lūguma Hermaņa Brauna Fonds atkārto labāko no krievu kamermūzikas programmas!

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011