Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Elīna Bukša (vijole) un Pavels Koļesņikovs (klavieres)

Sestdien, 2013.gada  26.oktobrī pl.16.00

Jēkabpilī, Krustpils kultūras namā

Otrdien, 2013.gada 29.oktobrī pl.19.00

Rīgā, Lielajā Ģildē

 

Latvijas Lielās mūzikas balvas 2012 ieguvēja

Elīna Bukša (vijole)

un

Honens balvas 2012 ieguvējs

Pāvels Koļesņikovs (klavieres)

 

 

Programmā D.Šostakovičs, V.A.Mocarts, S.Franks

Viņi ir jauni un skaisti. Viņiem pieder nākotne un visa pasaule. Spoži mūziķi Elīna Bukša un Pāvels Koļesņikovs  pirmoreiz kopā uzstājas Rīgā !

 

 

 

Latvijas Lielās mūzikas balvas 2012 ieguvēja Elīna Bukša  ir dzimusi Aizkrauklē un jau kopš piecu gadu vecuma apguvusi vijoles spēli pie leģendārā pedagoga Ojāra Kalniņa. Vēlāk Elīna turpināja mācības pie krievu vijolnieka Borisa Belkina Nīderlandē. Jau sešu gadu vecumā Elīna kļuva par konkursa Talants Latvijai laureāti, un tālāk sekoja panākumi 16 starptautiskos un vietēja mēroga. 12 gadu vecumā Elīna debitēja kopā ar Liepājas simfonisko orķestri, atskaņojot V.A.Mocarta 5.Vijoļkoncertu, un kopš tā laika viņa regulāri uzstājas ar visiem Latvijas profesionālajiem orķestriem.

Elīna ir koncertējusi Vācijā, Krievijā, Šveicē, Zviedrijā, Itālijā, Nīderlandē, Beļģijā un Somijā. Viņa jau ir uzstājusies tādās koncertzālēs kā Bozar koncertzāle Beļģijā, Tamperes Filharmonija Somijā, P.Čaikovska koncertzāle Maskavā un Music Laeiszhalle Vācijā.

Kopš 14 gadu vecuma Elīna ir Hermaņa Brauna fonda māksliniece un uzstājas dažādos tā rīkotajos koncertos.

Šobrīd Elīna studē prestižajā Karalienes Elizabetes Mūzikas kapelā Beļģijā pie profesora Ogistēna Dimē, kā arī paralēli mācās pasaulē slavētās profesores Annas Čumačenko meistarklasēs Vācijā, Francijā un Šveicē.

Jaunā vijolniece pašreiz spēlē itāļu meistara Domeniko Montanjana (1723.gada) izcilo vijoli, ko viņai uz laiku ir uzticējis privāts sponsors.

2013. / 2014.gada koncertsezonā Elīnai paredzētas nozīmīgas debijas un uzstāšanās ar Ljēžas Karalisko filharmonijas orķestri, Valonijas Karalisko kamerorķestri franču pianista Franka Braleja vadībā, kamerorķestri Musica Viva Maskavā un citiem.

Septembrī Elīna piedalās prestižajā Karalienes Elizabetes kruīzā kopā  ar kamerorķestri Sinfonia Varsovia britu diriģenta Kristofera Varena Grīna vadībā.

Četras reizes jaunā vijolniece ir saņēmusi īpašus Latvijas Republikas Kultūras ministrijas apbalvojumus. Elīna Bukša pārsteidz ar skaņdarbu lasījuma dziļumu, dziedošu un kaismīgu skaņu,  dramatisku izteiksmību un iekšēju brīvību.

 

Pianists Pāvels Koļesņikovs ir dzimis 1989.gadā Novosibirskā, zinātnieku ģimenē. Viņš ir vairāku starptautisku un reģionālu mūzikas konkursu uzvarētājs, kā arī Krievijas valsts ordeņa Krievijas jaunais talants kavalieris.

Absolvējis Pareizticīgo ģimnāziju un Novosibirskas konservatorijas mūzikas skolu (klavieres un vijoles klases).  Šobrīd viņš mācās Maskavas konservatorijā (profesora Segeja Dorenska klasē), ka arī  Londonas Karaliskajā mūzikas koledžā un  Briseles Karalienes Elizabetes Mūzikas kapelā. Par savām mājām Pāvels uzskata Londonu.

2012. gadā Pāvels triumfēja vienā no prestižākajiem mūzikas konkursiem –Honens konkursā Kanādas pilsētā Kalgari.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

29.10.2013 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

Elīna Bukša (vijole) un Pavels Koļesņikovs (klavieres)
Programmā D.Šostakovičs, V.A.Mocarts, S.Franks

 

26.10.2013 plkst. 16:00
Krustpils kultūras namā

Elīna Bukša (vijole) un Pavels Koļesņikovs (klavieres)
Programmā D.Šostakovičs, V.A.Mocarts, S.Franks

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011