Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Koris "Kamēr"

 

Māris Sirmais
mākslinieku/mākslinieci pārstāv Hermaņa Brauna FondsIlze Urbāne
Koris "Kamēr"

Jekaterina Suvorova (arfa)

Rīgas jauniešu koris “KAMĒR…”
Mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Māris Sirmais

Programmā: B.Britena “Saulgriežu dziesmas” korim un arfai, Dž.Tavenera, S.Rahmaņinova, A.Piacollas garīgā mūzika


Rīgas jauniešu koris “ Kamēr..” (1990)

Dibināts pēc diriģenta Māra Sirmā iniciatīvas, nu jau 65 jauniešu lielais kora kolektīvs atzīts par vienu no spilgtākajiem koriem Latvijā un Eiropā. Koncertturnejās pabūts Vācijā, Francijā, Itālijā, Nīderlandē, Čehijā, Dānijā, Spānijā un Īrijā.

Kopš 1997. gada kora diriģents ir  Ainārs Rubiķis, koristu balsu skanīgums panākts, lielā mērā pateicoties kora pedagogiem Ainai Bajārei un Ansim Saukam.

Kora neatņemama sastāvdaļa ir aktīva koncertdzīve Latvijā. Vienmēr “ Kamēr..” koristi un diriģenti iesaistījušies sabiedriskās norisēs – reprezentējot latviešu un pasaules mūziku, vairākkārtīgi dziedāts Latvijas Valsts prezidenta pilī, piedaloties valsts nozīmes pasākumos.

Rīgas jauniešu koris “Kamēr…” ir Latvijas Lielās Mūzikas balvas īpašnieks (1999) un pēdējo triju Latviešu Dziesmusvētku Grand-Prix ieguvējs, kā arī vairāk kā 40 starptautisku konkursu laureāts – pie spožākajiem sasniegumiem starptautiskā līmenī pieskaitāma uzvara pasaules labāko kamerkoru konkursā Marktoberdorfā, Vācijā (1999), uzstāšanās Gidona Krēmera Starptautiskajā mūzikas festivālā Lokenhauzā, Austrijā (2001), kā arī uzvara starptautiskajā kormūzikas konkursā Tolosā, Spānija (2001) un šī gada maijā uzvara Eiropas Grand Prix atlases konkursā Tūrā, Francijā.

Nupat koris prezentēja plašākai sabiedrības daļai savu jauno, nu jau pēc skaita piekto, mūzikas albūmu, kas tapis sadarbībā ar tādiem pasaulē atzītiem mūziķiem kā vijolnieks Gidons Krēmers un čelliste Marta Sudraba. Jaunā mūzikas albūma ideja radās pēc sekmīgi aizvadītas kopīgas koncertu turnejas ar šiem māksliniekiem. P.Vaska, Dž.Tavenera un citu izcilu komponistu skaņdarbi līksmoja klausītus gan Itālijā un Austrijā, gan Ungārijā un arīdzan Šveicē.


Diriģents Māris Sirmais (1969)

Iegūst bakalaura grādu kordiriģēšanā, absolvē Latvijas Mūzikas akadēmijas prof. L.Pismennajas klasi, bet 1996. gadā viņš kļūst par maģistru  prof. I.Kokara diriģēšanas klasē. Kopš 2000. gada tālākizglītība turpināta Gracas ( Austrija) Mūzikas augstskolā prof. M.Zīgharta  (M.Sieghart) vadībā.

1990. gadā M. Sirmais dibina jauniešu kori “Kamēr…”, kas viņa vadībā guvis plašu publikas atzinību Latvijā un ārzemēs. 

No 1992.līdz 1997. gadam Māris Sirmais strādā ar starptautisko konkursu laureātu, sieviešu kori “ Dzintars “.

1997. gadā M. Sirmais saņem pirmo Lielo Mūzikas Balvu. Šai balvai sekos vēl divas Lielās Mūzikas Balvas, kas saņemtas par mākslinieciski augstvērtīgu sniegumu ar Valsts Akadēmisko kori “Latvija”. 

Kopš 1997. gada Māris Sirmais ir Valsts Akadēmiskā kora “Latvija”  mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents, kopš 1998. gada M. Sirmais kļūst par Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģentu.

Joprojām diriģents Māris Sirmais turpina pārsteigt, pasakot mūzikā līdz galam nepasacīto, radot ar to interesi koristos un klausītājos. Tā ir vārdos nepasakāmā radošās brīvības sajūta kā augstākais piepildījums mākslā.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

14.12.2003 plkst. 18:00
Rīgas Sv. Jāņa baznīca

Koris "Kamēr"
Ziemassvētku koncerts - programmā B. Britens "Saulgriežu dziesmas", Piacollas, Tavenera, Rahmaņinova skaņdarbi.

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011