Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Festivāla noslēgums - Gala Galante

 

Inese Galante

Piektdien, 2012.gada 17. augustā pl. 19.00

Dzintaru koncertzālē

 

Festivāla noslēgums Gala Galante

 

Inese Galante (soprāns)

Dženisa Diksone (Janice Dixon, soprāns, ASV)

Gabors Boldockis (Gábor Boldoczki, trompete, Ungārija)

vokālā grupa The London Quartet (Lielbritānija)

īpašie festivāla viesi

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

diriģents Aleksandrs Viļumanis

 

 

Programmā – Jozefa Haidna, Džoakīno Rosīni, Džordža Gēršvina skaņdarbi, spiričueli un pārsteigumi

 

Atvadoties no muzikālās vasaras, festivāls Summertime jums dāvās neaizmirstamu koncertu un tikšanos ar izcilu mūziķu mākslu.

Festivāla patronese,  Zelta un Platīna disku ieguvēja Inese Galante dzied lielākajos Eiropas un ASV teātros, kuru sarakstam šogad pievienojies arī slavenais Colon operteātris Buenosairesā – tur viņa uzstājusies Hendeļa operā Rinaldo.

Uz festivālu Summertime Inese ir aicinājusi savu kolēģi un draudzeni Dženisu Diksoni. Būdama viena no mūsdienu savdabīgākajām dziedātājām,  Dženisa Diksone ir pazīstama gan savā dzimtenē – Amerikas Savienotājās valstīs, gan Eiropā. Jo īpaši – Besas lomā Džordža Gēršvina operā Porgijs un Besa, kas ir nesusi viņai pelnītus panākumus Amerikā, Austrālijā, Francijā, Nīderlandē, Anglijā, Šveicē un Vācijā. Taču Dženisa Diksone ir pazīstama arī kā Toskas,  Donas Elvīras (Dons Žuāns) un Tatjanas (Jevgēņijs Oņegins) lomu smalka atveidotāja. Dziedātājas īpašā mīlestība ir Vāgnera operu varones. 

Pirmo reizi Latvijā uzstāsies izcilais ungāru trompetists, ārkārtēji spilgts savas profesijas pārstāvis Gabors Boldockis. Orķestri visā pasaulē cīnās par godu spēlēt ar viņu kā solistu. Balvas un godalgas birst pār viņu kā no pārpilnības raga. Tehniska perfekcija un elpu aizraujošas, virtuozas koloratūras – tā ir tikai viena viņa talanta šķautne. Boldocka interpretācijām piemīt izsmalcinātība un dziļums, un viņa repertuārā ir visu laikmetu skaņdarbi: no Baha līdz Pendereckim, no Vivaldi līdz Šostakovičam, Hindemitam un Pertam.

Grupas The London Quartet (Ričards Braians, Stīvens Brukss, Marks Flemings un Maikls Stefans) vēsture ir stāsts par to, kā Kembridžas studentu kvartets pārtapa par vienu no pazīstamākajām britu vokālajām grupām. Kvarteta dalībnieku augstais izglītības līmenis apvienojumā ar muzikālo talantu ļauj viņiem senās polifonijas darbus vai moderno džezu dziedāt oriģinālvalodās, piemēram, flāmu, kastīliešu, katalāņu vai korejiešu valodā, nemaz nerunājot par franču, spāņu, vācu vai dzimto angļu valodu. Viņi uzstājas visā pasaulē – vai gan viņiem grūti padziedāt kaut kur Aļaskā, Taiti salā vai Barbadosā! Taču grupas pielūdzēju vidū ir arī īpaši klausītāji – tādi kā Viņas Majestāte Lielbritānijas karaliene un Viņas Majestāte Nīderlandes karaliene.

Šogad festivāla Summertime noslēgumā koncertā solisti uzstāsies kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. Kā allaž festivāla izskaņas koncertā uz skatuves būs maestro Aleksandrs Viļumanis, kurš ir īstens Hermaņa Brauna fonda draugs un viens no ievērojamākajiem latviešu diriģentiem.

Vēl jums tiks piedāvāti arī patīkami pārsteigumi, bez kuriem festivālā Summertime jau vairs neiztikt!


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

17.08.2012 plkst. 19:00
Dzintaru koncertzāle

Festivāla noslēgums - Gala Galante
Inese Galante (soprāns) un festivāla viesi

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011