Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Festivāla atklāšana

 

mākslinieku/mākslinieci pārstāv Hermaņa Brauna FondsIrina Dolženko
mākslinieku/mākslinieci pārstāv Hermaņa Brauna FondsInga Kalna
Inese Galante

Svētdien, 2012.gada 12. augustā pl.18.00

Dzintaru koncertzālē

 

Festivāla atklāšana

VIVA OPERA!

 

 

 

Inese Galante (soprāns)

Inga Kalna (soprāns)

Irina Dolženko (mecosoprāns, Krievija)

Sergejs Jēgers (kontrtenors)

Vsevolods Grivnovs (tenors, Krievija)

Vladimirs Baikovs (bass, Krievija)

 

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

diriģenti Tadeušs Voicehovskis (Polija) un Andris Veismanis

 

 

 

Programmā

I

Baroka laikmeta mūzika

G.F.Hendelis – fragmenti no operām Rinaldo, Kserkss, Alčīna u.c.

II

Ārijas un ansambļi no N.Rimska-Korsakova operas Cara līgava un P.Čaikovska operas Pīķa dāma

III

Rietumeiropas komponistu meistardarbi –  G.Doniceti  Marija Stjuarte, F.Čilea Adriana Lekuvrēra, Dž.Verdi Luīze Millere u.c.

 

 

 

 

Sekojot tradīcijai, festivālu atklās Eiropā un pasaulē iecienīti latviešu un ārzemju operdziedātāji.

 Koncertā dziedās festivāla patronese un mūza Inese Galante – Zelta un Platīna disku ieguvēja, kura uzstājas lielākajos Eiropas un Amerikas teātros.  Māksliniecei piemīt īpašs talants atklāt katrā klausītājā aizvien jaunas skaistuma uztveres spējas. Viņas dziedāšanā cilvēki smeļ dvēseles spēkus.

Inga Kalna operas pasaulē ir labi pazīstama kā universāla un smalka stila meistare, un tādu dziedātāju nav daudz. Viņa spoži dzied visu laikmetu komponistu mūziku: Hendeli un Pulenku, Pērselu un Kančeli, Bahu un Pučīni…

Irina Dolženko – Krievijas Lielā teātra primadonna un krievu operas mākslas lepnums. Ir gana tikai reizi dzirdēt viņu dziedam, lai šī neparasti skaistā, tembrāli bagātā, samtainā balss paliktu atmiņā uz visiem laikiem.

Kontrtenors Sergejs Jēgers ir ieguvis godpilno 6. vietu prestižajā raidsabiedrības BBC konkursā Cardiff Singer of the World Velsā (2005) un iekļuvis Sanktpēterburgas Lučāno Pavaroti piemiņai veltītā konkursa pusfinālā (2008). Upe tuviem un tāliem ir izdevusi Sergeja Jēgera albumus Ave Musica un Duende. Vienlaikus ar to ierakstiem ir tapusi dokumentālā filma par dziedātāju. 2009. gadā klajā tika laists albums Dziesmiņās remdējos, kurā ietvertas latviešu tautas dziesmu apdares.

Pirmo reizi Jūrmalā uzstāsies Krievijas Liela teātra solists tenors Vsevolods Grivnovs, kurš Maskavā dzied Ļenski Jevgeņijā Oņeginā, Rikardo Masku ballē, Hozē Karmenā… Mākslinieka repertuārā ir gandrīz visas liriski dramatiskajam tenoram domātās lielās partijas, kuras viņš dzied uz prestižāko operteātru skatuvēm.

Arī krievu bass Vladimirs Baikovs Latvijā dziedās pirmo reizi. Viņš ir starptautisku konkursu laureāts un Irinas Arhipovas fonda prēmijas laureāts, Somijas Nacionālās operas un Nīderlandes operas solists, Vācijas Vāgnera biedrības stipendiāts.

Koncertu diriģēs maestro Tadeušs Voicehovskis, kurš bieži viesojas Latvijā un ir viens no ievērojamākajiem poļu diriģentiem, un Andris Veismanis – smalks senās mūzikas interprets, baroka mūzikas atskaņošanas meistars.

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

12.08.2012 plkst. 18:00
Dzintaru koncertzāle

Festivāla atklāšana
Inese Galante (soprāns) un viņas draugi no pasaules opernamiem, diriģents Tadeušs Voicehovskis (Polija)

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011