Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

MĪLAS SAPNIS

 

mākslinieku/mākslinieci pārstāv Hermaņa Brauna FondsInna Davidova
mākslinieku/mākslinieci pārstāv Hermaņa Brauna FondsIrina Dolženko

Lisztomania 2011

 

Pirmdien, 2011.gada 23.maijā pl. 18.00

Cēsis, Cēsu Izstāžu Namā

 

Trešdien, 2011.gada 25.maijā pl. 19.00

Lielajā Ģildē

 

MĪLAS SAPNIS

 

Ferenca Lista dziesmas

 

Irina Dolženko (mecosoprāns)

Inna Davidova (klavieres)

   

 

Irina Dolženko un Inna Davidova ir īstens duets ar 15 gadus garu biogrāfiju. Mākslinieces kopā saveda Šūmanis – tā bija viņu pirmā programma. Pēc tam parādījās Rahmaņinovs, Gļinka, Čaikovskis, Mjaskovskis, Respīgi, senās krievu romances… Duets ir uzstājies gan Latvijā, gan Krievijā – Maskavas Mūzikas namā un Rahmaņinova koncertzālē, kā arī Šveicē…

Neraugoties uz to, ka abas mākslinieces ir ļoti aizņemtas (Irina ir Lielā teātra vadošā soliste, Krievijas Tautas māksliniece, kuru jūs noteikti esat dzirdējuši televīzijas programmā “Biļete uz Lielo teātri”, savukārt Inna strādā ar citiem dziedātājiem, kā arī gādīgi un sekmīgi vada Hermaņa Brauna fondu), katra viņu radošā tikšanās ir jauns solis pretim bezgalīgā klasiskā mantojuma izpratnei.

 

Par jauno programmu stāsta tās iniciatore Inna Davidova:

“Šķiet, ka pēdējo 30 gadu laikā monogrāfiska Lista vokālā programma Rīgā skanēs pirmoreiz… Tās ir mūsu abu atgriešanās pie Lieder tradīcijām, jo pēdējos gados vairāk esam nodarbojušās ar krievu mūziku. Lista dziesmas ir tik daudznozīmīgas: tās gan turpina Šūberta un Šumaņa līniju, gan ir 20.gadsimta mūzikas vēstneses! No vienas puses tās ir tradicionāli līdzsvarotas, taču tajās var sastapt arī eksaltētus un jutekliskus momentus, kā jau Listam tas ir raksturīgi. Dažbrīd tās ir dziesmas-stāsti, tomēr biežāk – dziesmas-noskaņas.

Protams, ka Lists nespēja atturēties no krāšņas klavieru partijas – viņš to attīsta īpaši grezni. Tā ir līdzvērtīga balss partijai, bet vietumis tieši pianists ir tas, kurš rada skaņdarba raksturu. Lists rūpīgi seko tekstam, un dzejoļa psiholoģiskie pavērsieni tai pašā acumirklī arī atspoguļojas mūzikā. Un kas par vārsmām! kādi dzejnieki – Gēte, Šillers, Heine, Igo!.. Un valodas – vācu, franču, itāļu, ungāru!.. Līdz koncertam mēs pacentīsimies sagatavot grāmatu ar tekstu tulkojumiem latviešu un krievu valodās. Taču pārsteidzošākais šai programmā būs tas, ka daudzas melodijas klausītāji noteikti pazīs, viņi vienkārši nebūs zinājuši, ka tas ir Lists!”

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

25.05.2011 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

MĪLAS SAPNIS
Ferenca Lista dziesmas Irina Dolženko (mecosoprāns), Inna Davidova (klavieres)

 

23.05.2011 plkst. 18:00
Cēsu izstāžu namā, Cēsīs, Pils Laukums 3

MĪLAS SAPNIS
Ferenca Lista dziesmas Irina Dolženko (mecosoprāns), Inna Davidova (klavieres)

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011