http://www.hbf.lv

Izdrukāts: 05.03.2024 @ 16:12


 

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Krievu kamermūzikas pērles

 

mākslinieku/mākslinieci pārstāv Hermaņa Brauna FondsIrina Dolženko
Inese Galante

Otrdien, 2011.gada, 16. augustā pl. 18.00

Dzintaru Mazajā koncertzālē

 

Krievu kamermūzikas pērles

 

Inese Galante (soprāns)

 Irina Dolženko (mecosoprāns, Krievija)

 Anatolijs Safiuļins (bass, Krievija)

 Inna Davidova (klavieres)

 

Programmā: Guriļova, Varlamova, Gļinkas un citu komponistu romances un dueti

 

Atklājiet krievu dvēseles noslēpumu kopā ar izciliem mūziķiem – romances žanra meistariem!

 

Senās krievu romances pie mums skan diezgan reti… Taču to valdzinājums nezūd! Tās nav zaudējušas savu caururbjoši saldo pieskaņu, apvītu ar vienkāršiem vārdiem un skaņām. Čigānu lakati, joņojošie trijjūgi, vīna glāzes, melnās acis, mēnesnīcas – visi šie obligātie senās romances atribūti nešķiet novecojuši, tie joprojām satrauc un apbur, tie tur mūs savos karstajos apskāvienos. Un tas ir tādēļ, ka katrā visvienkāršākās melodijas intonācijā slēpjas sirsnīgas jūtas.

 

Rīdzinieku mīlestība uz Ineses Galantes mākslu ir daudz vairāk nekā novadnieku lepnums vai viņas skaistās balss radīts baudījums. Viņas dziedāšanā cilvēki smeļ dvēseles spēkus. Un te slēpjas mākslinieces īpašais talants atklāt katrā klausītājā arvien jaunas skaistuma uztveres spējas.

Karjeras sākumā Ineses Galantes dabiski siltā balss bija viegla un liriska, bet laika gaitā tā ieguvusi dramatiskas krāsas, reizē nezaudējot  lidojuma elpu un sirsnību. Katra viņas loma, katra nodziedātā romance ir patiess atveidojamās  varones psiholoģiskais  portretējums. Viņas aktierspēle ir tik saistoša tādēļ, ka tajā saskanīgi apvienojas izteiksmes dabiskums ar pārdomātu un noslīpētu  tēlu. 

Ir gana tikai reizi dzirdēt, kā dzied Irina Dolženko, lai viņas neparasti skaistā, tembrāli bagātā, samtainā balss paliktu atmiņā uz visiem laikiem. Jā, tu nešaubīdamies saproti, ka tavā priekšā ir mūsdienu Krievijas operas mākslas lepnums, taču sajūsma par dziedātājas balss grezno tembru un viņas spējām iekļūt mūzikas būtībā pārspēj viņas profesionālisma novērtējumus. Dziedātājas interpretācijām piemīt kaislīga aizrautība un gaume. Arī – kamermūzikā, vienīgi tajā izpildījuma kaisme kļūst intīmāka – katra intonācija, galvas pagrieziens vai skropstu trīsa tiek piepildīta ar visdziļāko jēgu.

Anatolija Safiuļina mākslas pamatā ir dāsnas dabas dotības apvienojumā ar lielu meistara pieredzi. Pateicoties izsmalcinātai muzicēšanas kultūrai un spožam dramatiskā aktiera talantam, viņš pārvalda dažādus mūzikas stilus. Var sacīt, ka šī Eiropas mēroga krievu mākslinieka personību ir izveidojusi mūzika. Un ikvienā skaņdarbā, ko dzied Anatolijs Safiuļins, klausītājs sajūt dziedoņa dvēseles un intelekta dziļumu un, protams, viņa neatkārtojamo raksturu.

Pianistei Innai Davidovai vislabāk tīk sadarboties ar dziedātājiem. Viņas kādreizējo un aizvien esošo partneru vidū ir tādi izcili mūziķi kā Inese Galante, Sergejs Larins, Inga Kalna, Tatjana Monogarova, Irina Dolženko, Elīna Garanča, Antra Bigača, Egils Siliņš, Anatolijs Safiuļins. Innas muzicēšanas manierei ir raksturīgs jūtīgums un stilistiska noteiktība. Vokālās kamermūzikas jomā viņa cenšas rast vēl  nestaigātus ceļus. Viņas veidotajās koncertprogrammās ir dramaturģiskais kodols un iekšēja attīstības loģika, ko nosaka gan Innas koncertmeistares fantāzija, gan dziļās zināšanas.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

16.08.2011 plkst. 18:00
Dzintaru Mazajā koncertzālē

Krievu kamermūzikas pērles
Atklājiet krievu dvēseles noslēpumu kopā ar izciliem mūziķiem – romances žanra meistariem!

 

© Hermaņa Brauna fonds & Nordik IT, 2002-2003