Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

AVE MARIA

 

Aivars Kalējs
Inese Galante

Ceturtdien, 2010.gada 15.jūlijā pl.19.00

Rīgas Domā

 

Inese Galante (soprāns)
Aivars Kalējs (ērģeles)

Katru gadu, neraugoties uz aizņemtību, Inese Galante atgriežas Rīgā. Ikviena viņas uzstāšanas kļūst par notikumu pilsētas mūzikas dzīvē. “Es vēlos jūs paņemt savā pasaulē”, - tā saka dziedātāja savai publikai. Šajos vārdos mēs jūtam mākslinieces īpašo talantu katrā klausītājā  atklāt arvien jaunas skaistuma uztveres spējas.

 

Inese Galante dzied Eiropas un ASV lielākajos operteātros, prestižās Šveices, Beļģijas, Luksemburgas, Austrālijas, Dienvidkorejas, Francijas (M.Rostropoviča 70 gadu jubilejas koncerts, Jolantas uzvedums V.Sinaiska muzikālajā vadībā Théâtre des Champs Élysées), Holandes (koncerts Roterdamā kopā ar H.Karerasu) koncertzālēs. Pieminēšanas vērti ir viņas koncerti Londonā (Barbican Centre, Wigmore Hall, Albert Hall, labdarības solokoncerts Kengsington Palace  pēc karaliskās ģimenes uzaicinājuma un tās klātbūtnē).

Viņas CD Debut  Holandē saņēmis Zelta un Platīna diskus pēc 25 000 eksemplāru izpārdošanas.  BBC atzinusi viņas CD Arietta par labāko albūmu klasiskas mūzikas nominācijā. Britu skaņu ierakstu firma Cаmpion Records, kas laidusi klājā jau 10 dziedātājas diskus, uzskata viņu par savu zvaigzni. 2002.gadā I. Galantes pārdoto albūmu skaits pārsniedza 200 000.

Ārijas no Čaikovska operām I.Galantes interpretācijā (BMG, Covent Garden operas teātra orķestris, diriģents N.Jervi) tika atzīmētas kā īpaši izteiksmīgas, bet Tatjanas vēstules skatu kritiķi nosaukuši par labāko pēdējo 20 gadu laikā.

Inese Galante sadarbojusies ar tādiem izciliem diriģentiem kā J.Menuhins, K.Nagano, Mjung Vun Čungs, V.Gergijevs, A.Papano, S.Merkurio, M.Gomess-Martiness, V.Fedosejevs, N.Jervi, E. Klāss, V.Sinaiskis.

2001.gadā I.Galante sniegusi solokoncertus Maskavas Kremlī (koncertmeistare Inna Davidova). 2002.gadā viņa debitēja Krievijas Lielajā teātrī, dziedot  titullomu Čilea operā Adriana Lekuvrēra. 2003.gadā ar lieliskiem panākumiem viņa pirmoreiz nodziedāja Aīdas lomu uz Latvijas Nacionālas operas skatuves un LNO viesizrāžu laikā Maskavā. 2003.gada beigās viņa debitēja uz Lielbritānijas operskatuves, dziedot Aīdu  Karaliskajā operas teātrī Glāzgovā un pēcāk –  Edinburgas un Liverpūles operteātros. Lizu Čaikovska operā Pīķa dāma Inese Galante dzied teātrī Estonia un Stokholmas Karaliskajā operā. Viņa piedalās Verdi Rekviema atskaņojumā Hamburgā un Minhenē, dzied Amelijas partiju Dž. Verdi operā Masku balle Helsinku Operā. 2010. gadā I.Galante piedalas Dž. Pučīni operas Manona Lesko izrādēs Itālijā, kā arī Galā koncertā L.Janāčeka festivālā Čehijā.

Inese aktīvi piedalās Hermaņa Brauna koncertos un projektos. Kopš 2005.gada viņa ir starptautiskā mūzikas festivāla SUMMERTIME patronese. Kopā ar citiem māksliniekiem viņa ierakstījusi Mocarta Rekviēmu A.Mustonena versijā, kā arī CD Stabat Mater un Ave Maria. Latvijā un ārpus tās viņa bieži uzstājas ar kamermūzikas koncertiem kopā ar I.Davidovu.

Dziedātājai ir piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis, viņa ir Latvijas Lielās Mūzikas balvas laureāte.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

15.07.2010 plkst. 19:00
Rīgas Doms

AVE MARIA
Inese Galante (soprāns), Aivars Kalējs (ērģeles)

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011