Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Trīs māsas Skrides

  

Baiba Skride
Lauma Skride

Linda Skride

TRĪS MĀSAS SKRIDES

Baiba Skride (vijole)
Linda Skride (alts)
Lauma Skride (klavieres)

Programmā: A.Skarlati, O.Mesiāns, L.van Bēthovens, Dž.Enesku, B.Bartoks, J.Brāmss.

Pasaulē slavēts triju zvaigžņu ansamblis.

Katrā no koncerta trim daļām jūs dzirdēsit vijoli, altu un klavieres visdažādākajos salikumos. Taču vienojošais būs mūziķu izcilais talants, šarms un jaunība.

Vijolnieces BAIBAS SKRIDES (1981) vārds kļuvis pazīstams visā pasaulē pēc viņas uzvaras Karalienes Elizabetes konkursā Briselē 2001.gadā. Kaut arī šajā vijolniekiem visgrūtākajā konkursā rīdzinieki jau uzvarējuši 1967.gadā (Filips Hiršhorns ieguva pirmo, bet Gidons Krēmers– otro vietu), Baibas Grand Prix aizvien šķiet brīnums. Jo, spēlējot šai konkursā, šķita, ka Baibai itin nemaz nerūp, vai viņa pievārēs lielo augstumu. Viņa lika aizmirst, ka cauri iet spēka, perfekcijas un izturības pārbaudes lokiem – viņa vienkārši rādīja un baudīja, cik skaists pats ceļš. Dabiski, intīmi, poētiski, krāsaini. Ja dramatiski – bez patosa, ja traģiski – pa īstam, ja spoži – bez mazākās ārišķības. Gandrīz lieki vēl sacīt – virtuozi, tīri, skanīgi, loģiski, izjusti – šīs īpašības jau kļuvušas pastāvīgas un uzskaitāmas līdz ar viņas četrām pirmajām vietām Starptautiskos konkursos Hāgā, Šēntālē, Harkovā un Bukarestē, līdz ar otro vietu Paganīni konkursā (1999), ar lauriem Gorīcijā un Hanoverē (2000). 2002.gadā Baiba Skride absolvējusi Mūzikas un teātra augstskolu Rostokā un šobrīd  spēlē 300 gadus senu Stradivari darinātu vijoli, kas pēc uzvaras Karalienes Elizabetes konkursā ir nonākusi viņas īpašumā uz četriem gadiem. Kopš 2001.gada Baiba Skride ir Hans Ulrich Schmid koncertaģentūras soliste, viņa uzstājusies Spānijā, Krievijā, Šveicē, Nīderlandē, Čehijā, Beļģijā, ASV, kopā ar Leipcigas Gewandhaus orķestri bijusi Honkongā un Taivānā, piedalījusies Vācijas radio tiešraidēs un Minhenes TV koncertierakstā, koncertējusi Parīzē un Pekinā. 2004. gadā Baiba debitēs Zalcburgas festivālā.

Altiste LINDA SKRIDE (1978) - vecākā no trim māsām – uzsāka  vijoļspēli Rīgas 1.Bērnu mūzikas skola piecu gadu vecumā. 16 gadu vecumā Linda turpināja  mācības Ināras Brīnumas alta klasē Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. Jau 1996.gada viņa ieguva 2. vietu Latvijas mūzikas skolu audzēkņu konkursā.

2003.gada vasarā Linda Skride absolvējusi prof. Feliksa Švarca (Felix Schwartz) alta klasi Rostokas Mūzikas un Teātra augstskolā. 

Viņa aktīvi muzicē kā soliste un spēlē arī kamermūzikas ansambļos  un orķestros. Spēlējusi gan Rostokas Mūzikas un Teātra augstskolas orķestrī "Concertino", gan Ziemeļvācijas filharmonijas orķestrī (Norddeutsche Philharmonie Rostock). 2002./2003. g. sezonā Linda Skride tika uzaicināta piedalīties Gustava Mālera Jauniešu orķestra sastāvā.

Pianiste LAUMA SKRIDE (1982) – jaunākā no trim māsām Skridēm – ir vienpadsmit starptautisku konkursu laureāte. To vidū ir Valentino Bucchi konkurss Itālijā, Maria Canals konkurss Spānijā, kā arī konkursi Zviedrijā, Somijā, Čehijā, Austrijā, Dienvidāfrikā u.c.. Lauma ir arī konkursa „Talants Latvijai” vairākkārtēja laureāte. 2000.gadā, muzicējot klavieru trio sastāvā, Lauma ieguvusi galveno balvu radio ierakstu konkursā Concertino Praha. Pēc Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas absolvēšanas 2001.gadā Lauma turpina studijas Mūzikas un teātra augstskolā Hamburgā pie profesora Volker Banfield, ir Oskar und Vera Ritter Stiftung stipendiāte. Lauma Skride uzstājas kā soliste, kā orķestra māksliniece un ansamblī ar māsām – altisti Lindu un vijolnieci Baibu. Lauma sniegusi vairākus solokoncertus Latvijā un Vācijā, bet kopš 2002.gada vasaras viņa kā pianiste soliste piedalās John Neumeir iestudētajā baleta izrādē „Kaija” ( Die Möve, pēc Antona Čehova lugas motīviem) Hamburgas Valsts Operā.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

27.12.2003 plkst. 18:00
Siguldas koncertzāle "Baltais Flīģelis"

Trīs māsas Skrides
Ziemassvētku koncerts. Programmā: A.Skarlati, O.Mesiāns, L.van Bēthovens, Dž.Enesku, B.Bartoks, J.Brāmss.

 

26.12.2003 plkst. 18:00
Melngalvju nams

Trīs māsas Skrides
Ziemassvētku koncerts. Programmā: A.Skarlati, O.Mesiāns, L.van Bēthovens, Dž.Enesku, B.Bartoks, J.Brāmss.

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011