Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Fauré Quartett (klavieru kvartets, Vācija)

Ceturtdien, 2010.gada 18.martā pl.19.00
Melngalvju namā

 

Fauré Quartett(klavieru kvartets, Vācija)

Deutsche Schallplattenpreis, Echo Prize, Preis des Deutschen Musikwettbewerbes, Parkhouse Award balvas ieguvējs

 

 

 

R.Šūmanis – Klavieru kvartets Mibemol mažorā, op.47

J.Brāmss –  Otrais Klavieru kvartets La mažorā, op.26

 

 

Ērika Geldzecere (Erica Geldsetzer, vijole)

Dirks Momercs (Dirk Mommertz, klavieres)

Saša Fremblings (Sasha Frömbling, alts)

Konstantīns Heidrihs (Konstantin Heidrich, čells)

 

 

Slavenā pianiste Marta Argeriča ir pārliecināta: Katrs, kurš kaut reizi ir  dzirdējis Fauré Quartett priekšnesumu, gribēs to dzirdēt vēlreiz!

 

Fauré Quartetttika izveidots 1995.gadā. Nepagāja ilgs laiks kopš tā brīža, un ansamblis tapa burtiski apbērts dažādām balvām. Tā panākumi kļuva par iemeslu tam, ka 2006.gadā, kad visa pasaule svinēja Mocarta 250.gadskārtu, Fauré Quartett, parakstījis līgumu ar ierakstu firmuDeutsche Gramophone, ieskaņoja divus Mocarta kvartetus un pēc diviem gadiem –arī Brāmsa kvartetus. Šobrīd tas ir viens no Vācijas interesantākajiem kamermūzikas ansambļiem un viens no vadošajiem Eiropas klavieru kvartetiem.

Fauré Quartettuzstājas prestižākajās koncertzālēs Londonā (Wigmore Hall), Berlīnē (Philharmonie), Amsterdamā (Concertgebouw), Riodežaneiro (Sala Cecilia Meireles), Buenosairesā (Teatro Colon), spēlē Parīzē, Tokijā, Milānā. Kvarteta priekšnesumi tiek nepacietīgi gaidīti tādos mūzikas festivālos kā Martha Argerich Festival Buenos Aires, Schleswig-Holstein-Musikfestival, Rheingau-Musik-Festival, Ludwigsburger Festspiele, Festival de Radio France et Montpellier, Kuhmo Chamber Music Festival, Festspiele Mecklenburg-Vorpommern, Kissinger Sommer (tie ir vien daži no festivāliem!). Saprotams, ka vieskoncertu maršruti ansambli ved uz daudzām Eiropas un Āzijas valstīm, taču interesanti, ka Dienvidameriku kvartets ir šķērsojis jau piecas reizes!

Kvarteta spēlei piemīt emocionāla spriedze, īpašs dinamisms un aizrautība. Kāds no ansambļa priekšnesumiem ir tā aizrāvis Vācijas laikraksta Westphaelische Nachrichten kritiķi, ka viņš ar sajūsmu rakstīja: Fauré Quartett atnāca, ieraudzīja un uzvarēja!

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

18.03.2010 plkst. 19:00
Melngalvju nams

Fauré Quartett (klavieru kvartets, Vācija)
R.Šūmanis – Klavieru kvartets Mibemol mažorā, op.47, J.Brāmss – Otrais Klavieru kvartets La mažorā, op.26

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011