Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

CHANTICLEER (vokālā grupa, ASV)

 

Pirmdien, 2010.gada 8. februārī, pl. 20.00

Latvijas Nacionālajā operā

 

CHANTICLEER (vokālā grupa, ASV)     

 

Pēc 2006. gada triumfālā koncerta ansamblis, kurš skan kā orķestris, atkal steidzas uz Latviju, lai kopā ar mums atzīmētu savu 30-gadi!

Žurnāls New Yorker to nosaucis par Amerikas iemīļotāko vokālo ansambli, savukārt Los Angeles Times to cildina par dziedājuma krāšņo pilnību…

Chanticleer no Sanfrancisko savu pasaules slavu iekarojis, pateicoties Renesanses laikmeta un džeza mūzikas, kā arī sakrālo un mūsdienu skaņdarbu dzīvīgām un spilgtām interpretācijām. Visā pasaulē atzītajā vokālajā orķestrī ir divpadsmit vīriešu balsis - sākot ar kontrtenoru un beidzot ar basu.

Savu nosaukumu ansamblis izvēlējies par godu Džefrija Čosera Kenterberijas stāstu varonim – gailim ar skanīgo balsi. 1978.gadā grupu izveidoja tenors Luiss Boto, kurš bija tā mākslinieciskais vadītājs līdz savai aiziešanai no dzīves 1997.gadā.

1999.gadā par ansambļa prezidenti un ģenerāldirektori kļuva Kristīne Bullina. Chanticleer šībrīža muzikālais vadītājs Džozefs Dženingss ansamblī ienāca 1983.gadā kā kontrtenors. Būdams ražīgs komponists un aranžētājs, maestro Dženingss papildina ansambļa repertuāru ar pazīstamu skaņdarbu pārlikumiem – no spiričueliem līdz džezam. Chanticleer arī pasūtina jaunus skaņdarbus izciliem mūsdienu komponistiem (vairāk nekā 40 komponisti ir veltījuši ansamblim savus skaņdarbus!).

Ansamblim ir sava muzikālās izglītības programma. Pateicoties sponsoru atbalstam, tas organizējis Jauniešu koru festivālu Chanticleer. Grupas dziedātāji sniedz meistarklases gan braucienu laikā ārzemēs, gan savās mājās ASV.

Chanticleer ir ieguvis nozīmīgākos grantus no tādiem lieliem ASV fondiem kā The National Endowment for the Arts, The Ann and Gordon Getty Foundation, The Richard and Rhoda Goldman Fund, The Walter and Elise Haas Fund, The William & Flora Hewlett Foundation, The James Irvine Foundation, The Jordan Family Fund, The Bernard Osher Foundation, and the Grants for the Arts/San Francisco Hotel Tax Fund.

Kopš 1994.gada grupa Chanticleer veic ierakstus vienīgi skaņu ierakstu firmā Warner Classics. 2000.gadā disks Colors of Love tika apbalvots ar Grammy balvu, bet 2002. gadā ansamblim tā tika piešķirta vēlreiz par Džona Tavenera Lamentations and Praises pasaules pirmatskaņojuma ierakstu.

Pagājušajā gadā  Chanticleer tika pasludināts par 2008. gada ansambli. Šo titulu tas ieguvis no Musical America International Directory of the Performing Arts.  Savu trīsdesmitgadi ansamblis atzīmē ar 100 koncertiem Amerikas Savienotajās Valstīs un Eiropā.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

09.02.2010 plkst. 19:00
Cēsu 2.pamatskola

CHANTICLEER (vokālā grupa, ASV)

 

08.02.2010 plkst. 20:00
Latvijas Nacionālā opera

CHANTICLEER (vokālā grupa, ASV)

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011