http://www.hbf.lv

Izdrukāts: 25.05.2024 @ 17:54


 

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Sonāšu vakars

  

Svētdien, 2009.gada 18.oktobrī, pl.16:00

Valmieras Kultūras Centrā

Trešdien, 2009.gada 21.oktobrī, pl. 19.00

Mazajā ģildē

 

Sonāšu vakars

 

Vineta Sareika (vijole)

Artūrs Cingujevs (klavieres)

 

Programmā: Bēthovens, Šūmanis, Debisī, Franks

 

 

 

Jaunie, taču jau starptautiski atzītie mūziķi Vineta Sareika un Artūrs Cingujevs pirmoreiz Latvijā uzstāsies ar programmu, kurā skanēs sonātes vijolei un klavierēm!

 

Vineta Sareika – prestižā Karalienes Elizabetes Starptautiskā konkursa laureāte (2009, Briselē), Parīzes konservatorijas absolvente, kura spēlējusi kopā ar tādiem orķestriem kā Latvijas, Beļģijas un Lietuvas Nacionālajiem orķestriem, ar Sinfonia Varsovia, Lisbon Metropolitan Orchestra un Vogtland Symphonic, kura uzstājusies Francijā, Beļģijā, ASV, Spānijā, Anglijā, Šveicē, Portugālē un Japānā, festivālos Zalcburgā, Verbjē un Monpeljē, koncertējusi Dovilā un Mentonā, kura ir ansambļa Dali Piano Trio dibinātāja un kopā ar šī trio mūziķiem kļuvusi par laureāti starptautiskos kamermūzikas konkursos Osakā, Frankfurtē un Ņujorkā – te, Latvijā, vienmēr būs un paliks “mūsu Vineta”, jaukā, gaišmatainā jūrmalniece.

Arī Artūrs Cingujevs, neraugoties uz starptautiskajiem panākumiem, ir vienkārši “mūsu Artūrs”. Pirmo uzvaru viņš guva Francijā deviņu gadu vecumā, kad konkursā Concours Musical de France tika apbalvots ar Grand Prix, pēc tam kļūstot par dažādu starptautisku jauno pianistu konkursu desmitkārtēju laureātu. Artūram ir bijis gods uzstāties kopā ar mūsdienu lielāko komponistu-klasiķi Kšistofu Penderecki pie diriģenta pults. Sajūsminātie kritiķi nodēvējuši slaido gaišmati par  ziemeļu Šopēnu – gan viņa pievilcīgās ārienes, gan, galvenokārt, viņa spēles romantiskā valdzinājuma un dziļuma dēļ. 2005.gadā Artūrs gandrīz pēc divdesmit gadu pārtraukuma kļuva par pirmo rīdzinieku, kurš studē Maskavas Valsts konservatorijā izcilās pianistes profesores Eliso Virsaladzes klasē. Nākamais viņam būs izlaiduma gads.

Kamermūzika ir abu mūziķu īpašā kaislība. Tieši tajā atskaņotājam ir iespēja  kļūt par autora slēpto domu un dvēseles smalkāko motīvu pētnieku. Koncerta programmā ir iekļauti sonātes žanra spožākie paraugi – klasika, romantisms, impresionisms. Sonāte gadsimta gaitā!


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

21.10.2009 plkst. 19:00
Mazajā ģildē

Sonāšu vakars
Vineta Sareika (vijole), Artūrs Cingujevs (klavieres). Programmā: Bēthovens, Šūmanis, Debisī, Franks

 

18.10.2009 plkst. 16:00
Valmieras Kultūras Centrā

Sonāšu vakars
Vineta Sareika (vijole), Artūrs Cingujevs (klavieres). Programmā: Bēthovens, Šūmanis, Debisī, Franks

 

© Hermaņa Brauna fonds & Nordik IT, 2002-2003