http://www.hbf.lv

Izdrukāts: 18.05.2024 @ 15:50


 

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Viņa Augstība Ansamblis - Ceļojums uz Itāliju

 

mākslinieku/mākslinieci pārstāv Hermaņa Brauna FondsInna Davidova
mākslinieku/mākslinieci pārstāv Hermaņa Brauna FondsAnatolijs Safiuļins
Sergejs Jēgers
mākslinieku/mākslinieci pārstāv Hermaņa Brauna FondsIrina Dolženko
Inese Galante

 

Pirmdien, 2009. gada 10.augustā pl.18.00

Dzintaru Mazajā koncertzālē

 

Viņa Augstība Ansamblis

Ceļojums uz Itāliju

 

Inese Galante (soprāns), Irina Dolženko (mecosoprāns), Sergejs Jēgers (kontrtenors), Anatolijs Safiuļins (bass), Ramons Jaffē (čells), Inna Davidova (klavieres)

 

Programmā – Doniceti, Bellīni, Rosīni, Respīgi, Tosti

 

 

Mums ir labi pazīstami tādi opermākslas šedevri kā Gaetano Doniceti Lucia di Lammermoor un Mīlas dzēriens, kā Vinčenco Bellīni Norma, Puritāņi un Somnambula, protams, arī Džoakīno Rosīni Seviļas bārddzinis… Taču retāk mēs dzirdam šo komponistu kamermūziku – romances, kuras ir tikpat skaistas kā viņu operu ārijas. Itāļi ir dziedājuši vienmēr un visur. Šīs romances tika komponētas galvenokārt mājas muzicēšanai, tiem izglītotajiem melomāniem, kuru izpildījums, varbūt, nebija tehniski perfekts, taču izcēlās ar sirsnību. Tomēr šos skaņdarbus savos koncertos dziedāja arī tā laika primadonnas!

20.gadsimta sākumā mūzika mainījās arī salonos. Tā kļuva vai nu izsmalcinātāka, kā Otorīno Respīgi romances, vai sentimentālāka – kā Frančesko Paolo Tosti dziesmas. Nemainīgs palika vien mūzikas patiesīgums un kvēle, kā arī klausītāju mīlestība.

Koncertā, kas būs veltīts vienai no visskaistākajām itāļu kamermūzikas lappusēm, piedalīsies jums labi pazīstami dziedātāji – belkanto meistari un skanēs arī čells, kura tembrs ir tik līdzīgs cilvēka balsij. 

 

 

            

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

10.08.2009 plkst. 18:00
Dzintaru koncertzāle

Viņa Augstība Ansamblis - Ceļojums uz Itāliju
Inese Galante (soprāns), Irina Dolženko (mecosoprāns), Sergejs Jēgers (kontrtenors), Anatolijs Safiuļins (bass), Ramons Jaffē (čells), Inna Davidova (klavieres).

Programmā – Doniceti, Bellīni, Rosīni, Respīgi, Tosti

 

© Hermaņa Brauna fonds & Nordik IT, 2002-2003