http://www.hbf.lv

Izdrukāts: 28.11.2023 @ 12:35


 

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Ineses Galantes solokoncerts

 

Inese Galante

Hermaņa Brauna Fonds šovasar atzīme koncertu cikla Pilsētai un Pasaulei piecgadi. Šīs cikls tika iecerēts, lai atzīmētu Rīgas astoņsimtgadi 2001. gadā, taču pamazām tas pārtapis par klausītāju iemīļotu krāsu Rīgas skanošajā paletē. Pateicoties šim koncertu ciklam, vārdi, ar kuriem Romas pāvests uzrunā visas pasaules tautas – Urbi et Orbi – Pilsētai un Pasaulei, ir kļuvuši par vienu no svarīgākajiem akcentiem Rīgas tēlā.

Cikla mērķis ir iepazīstināt klausītājus ar pasaulslaveniem mūziķiem – bijušajiem rīdziniekiem, tādējādi bagātinot Latvijas koncertdzīvi un sniedzot viņiem iespēju uzstāties dzimtenē, pilsētā, kurā viņi ieguvuši muzikālo izglītību un no kuras devušies jaunrades un slavas ceļos. Viņu vidū bija Inese Galante, Gidons Krēmers, Inga Kalna, Egils Siliņš, Elīna Garanča, Mārcis Kūlis, Ilze Urbāne, Aleksandrs Viļumanis, Valentīna Brovaka, Vadims Gluzmans un Andžela Joffe, Ilmārs Lapiņš, Eva Bindere, Ingus Pētersons, kamerorķestris KREMERata BALTICA, Sana Villeruša, Kristīne Blaumane, Arkadijs Fomins, Igors Hudoļejs, Diāna Ketlere, Jevgeņijs Samojlovs, Baiba un Lauma Skrides, Rasma Lielmane…

Kopš 1998. gada cikla ietvaros ir notikuši ap 60 koncertu, kurus apmeklējuši aptuveni 25 000 klausītāju. Visus šos gadus ciklu atbalstīja Rīgas pilsētas Dome un Kultūrkapitāla fonds. 2003.gadā tiem pievienojusies arī Latvijas republikas Kultūras ministrija.

Cikla Pilsētai un Pasaulei būtiskākā nozīme ir savstarpējas sapratnes veidošana Rīgas kultūrvidē. Tādēļ Hermaņa Brauna fonds to arī turpina.

Cikla jubilejas koncerts notiks Rīgas Domā otrdienā, 2003.gada 15. jūlijā pl.19.00.Tajā piedalīsies Inese Galante (soprāns), Mārcis Kūlis (klarnete) un Aivars Kalējs (ērģeles). Programmā skanēs garīgā mūzika.

Neaizmirsīsim, ka ciklu Pilsētai un Pasaulei 1998.gadā atklāja tieši Inese Galante. Kopš tā laika cikla ietvaros dziedātāja sniegusi vairāk kā 20 koncertu.


Rīgā viss noticis pirmoreiz dzīvē, un tas vienmēr ir skaisti. Rīga – tā ir bezrūpīgā bērnība, jaunība, pirmie soļi uz skatuves. Vecāki bija dzīvi, un visi draugi līdzās. Te bija mīlestība un draudzība, cilvēki nebija tik pārslogoti ar domām par naudu. Kas tad paliek dvēselē, kad esi bijis tik bezbēdīgi laimīgs? Saules stariņš… Gadiem ejot, visi uztraukumi, rūpes un problēmas aizmirstas, un paliek vien mirdzuma sajūta.

Atmiņas izraisa smaidu un viegli smeldzošu sajūtu, ka tas nekad neatkārtosies, ka šodien Rīga ir cita, paliek vien atbalsis, drumstalas, lauskas…

Esmu vienaldzīga pret skaisti izkrāsotām fasādēm, mana sirds sāk sisties straujāk, kad ieraugu senu, mīļu rotaļlietu. Mani saviļņo vienkāršas, pieticīgas, neievērojamas lietas, tās raisa smeldzīgas paralēles.

Ikvienas pilsētas vēsturē ir savi kāpumi un kritumi. Man gribētos, lai pilsēta ieņemtu pienācīgu vietu pasaulē, Rīga ir tā vērta – un te nedomāju tikai mūziku vien. Rīgā ir pietiekoši daudz cilvēku, kas varētu iedvesmot veselu pilsētu.

Inese Galante


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

13.07.2003 plkst. 19:00
Rīgas Doms

Ineses Galantes solokoncerts
Vasaras tradīcija: Inese Galante atkal iepriecinās rīdziniekus un pilsētas viesus ar izjustu garīgās mūzikas izpildījumu.

 

© Hermaņa Brauna fonds & Nordik IT, 2002-2003