Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Jevgeņijs Samoilovs (klavieres, Lielbritānija)

 

Pilsētai un Pasaulei

Piektdien, 2009.gada 5.jūnijā pl.19.30

Mazajā ģildē

 

Veltījums Jesajas Berlina simtgadei

 

Jevgeņijs Samoilovs (klavieres, Lielbritānija)

 

Programmā – Bēthovens, Čaikovskis

 

 

 

Sers Jesaja Berlins ir viens no izcilākajiem mūslaiku intelektuāļiem un
XX gadsimta slavenākajiem rīdziniekiem.

2009.gada 6.jūnijā aprit simts gadu kopš Berlina dzimšanas.

Par godu šim notikumam Berlina jubilejas nedēļā Rīgā notiks virkne viņa dzīvei un darbībai veltītu pasākumu, kuros īpašu uzmanība būs  veltīta Berlina politiskajām idejām, viņa ebrejiskajai identitātei, krievu-ebreju kultūras mantojumam un Berlina agrīnajiem dzīves gadiem Rīgā no 1909.līdz 1915.gadam.

Bijusī Latvijas Valsts prezidente Dr.Vaira Vīķe-Freiberga ir laipni piekritusi būt par simtgades pasākumu patronesi.

 

Jevgeņijs Samoilovs ir dzimis 1972.gadā Blagoveščenskā, Krievijā, mūziķu ģimenē. Viņa muzikālās dotības bija pamanāmas jau agrā  bērnībā. Pie profesora Teofīla Biķa Jevgeņijs sāka mācīties 1984. gadā – vispirms Novosibirskas Centrālajā  Mūzikas skolā, pēc tam – Latvijas Mūzikas akadēmijā, ko viņš absolvējis 1996.gadā. Profesors Biķis, pie kura Jevgeņijs mācījās kopumā 12 gadus, atzīmēja sava audzēkņa ārkārtējo apdāvinātību, temperamentu, bagātīgi piesātināto skaņu, pārsteidzošo virtuozitāti un interpretāciju dziļumu. Šodien kritiķi jūsmo par Jevgeņija spēles filozofiskajām dimensijām, eleganci un spožumu, par reti sastopamo spēju uzbūvēt skaņdarba formu. Viņš izpelnījies neparasto apzīmējumu – Klavieru Lauva!

1996.gadā Jevgeņijam Samoilovam tika piešķirta Britu Padomes Karalienes prēmija, kas deva viņam  iespēju mācīties Londonā – Gildholas Mūzikas un drāmas skolā. Viņš arī  apbalvots ar Hatori fonda balvām (1998, 1999).

Jevgeņijs ir uzvarējis  daudzos starptautiskos  konkursos – konkursā Brēmenē, Jāzepa Vītola konkursā Rīgā, M.K.Čurļoņa konkursā Viļņā, konkursā Prāgas pavasaris, Viana da Motas konkursā Makao, konkursā Līdsā, kā arī Aleksa Vaisenberga Starptautiskajās  meistarklasēs.

Viņš ir spēlējis kopā ar Londonas filharmonisko orķestri, ar Čehijas radio orķestri un Lietuvas filharmonijas orķestri, ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Šanhajas simfonisko orķestri un vēl citiem lieliskiem orķestriem. Viņš piedalījies tādos starptautiskos mūzikas festivālos kā the City of London Festival, Prāgas pavasaris, Virtuoses Da Musica (Brazīlijā), Ramsey Festival, West Norfolk Music Festival (Lielbritānijā), Festival de Pâques  (Francijā).

Jevgeņijs ir sniedzis solokoncertus Krievijā, Latvijā, Lietuvā, Čehijā, Vācijā, Zviedrijā, Šveicē, Itālijā, Francijā, Anglijā, ASV, Japānā un Brazīlijā. Londonā viņš regulāri uzstājas prestižajās koncertzālēs Wigmore Hall, Purcell Room, Blackheath Halls, Duke's Hall un St. Martin in the Fields. 

Daudzi ieskaņojumi veikti Lielbritānijas (BBC Radio 3), Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Čehijas un Šveices radio un televīzijas studijās.

Viņa biogrāfijas pēdējā rindiņā lasām: aizraujas ar peldēšanu,  galda tenisu un fotografēšanu.

 

Pateicamies Nikam un Ireidai Volkeriem par atbalstu 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

05.06.2009 plkst. 19:30
Mazajā ģildē

Jevgeņijs Samoilovs (klavieres, Lielbritānija)
Programmā – Bēthovens, Čaikovskis

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011