http://www.hbf.lv

Izdrukāts: 25.07.2024 @ 19:39


 

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Stūrestepa serenādes - vijoļrepertuāra zelta laikmets

  

Pilsētai un Pasaulei

Meistari un mācekļi

Svētdien, 2008.gada 21.decembrī pl.18.00

Melngalvju namā

 

Profesora Voldemāra Stūrestepa simtgadei

Stūrestepa serenādes

 

Arkādijs Fomins (vijole, ASV)

Hloja Trevora (Chloe Trevor, vijole, ASV)

Seleste Goldena (Celeste Golden, vijole, ASV)

orķestris Arkādija Fomina vadībā

 

Programmā – vijoļrepertuāra zelta laikmets: Bahs, Vivaldi, Paganīni, Čaikovskis un citi komponisti

 

Skolotājs… Uzreiz nāk prātā tas vienīgais, kurš paskaidroja tev, kādēļ tu esi nācis šajā pasaulē, kurš noticēja tev un parādīja ceļu, pa kuru neatskatoties tu tālāk devies patstāvīgi. Tu skatījies uz priekšu, atceroties sava Skolotāja padomus, un samēroji ar tiem visus savus sasniegumus un kļūmes. Skolotājs ir tavas profesijas etalons, pat vairāk – sirdsapziņa.

Profesoram Voldemāram Stūrestepam bija daudz audzēkņu. Viņi ir kā viena ģimene – brāļi un māsas garā. Šie rīdzinieki dara godu pasaules lielākajiem simfoniskajiem orķestriem un augstākajām mācību iestādēm: College of Music Mahidol University Taizemē (Juris Madrevičs), Dallas Symphony Orchestra ASV (Arkādijs Fomins un Emanuils Boroks), New Conservatory of Dallas un Conservatory Music in the Mountains ASV (Arkādijs Fomins), New York Philharmonic Orchestra ASV (Vladimirs Cipins), Toronto Symphony Orchestra Kanādā (Semjons Percovskis)...  Stūrestepa audzēkņu vidū ir arī Gidons Krēmers.

“Manas vijoles skaņa ir mana profesora ilgu gadu darbs”, – saka San Francisco Sympnony orķestra vijolniece Zoja Gelvāne-Leibina. Arkādijs Fomins turpina: “Gan man, gan visiem saviem skolniekiem Vladimirs Andrejevičs Stūresteps bija ne vien mīļš skolotājs un pedagogs, bet arī padomdevējs mūsu dzīvē ārpus mājas. Es vienmēr centos būt tāds kā viņš: gudrs, labestīgs, atsaucīgs un sirsnīgs cilvēks, kurš sajūt un saprot visus – gan pieaugušos, gan mazos, gan pieredzējušos, gan tos, kuri sper savu pirmo soli dzīvē”.

Viņus visus vieno tas, ko viņos ir ieaudzināja Skolotājs: atbildība par to, ko tu dari, lepnums par savu profesiju, strādīgums un cītība, ko nevar aizstāt ar iedvesmas uzliesmojumu, daiļrades brīvība un pastāvīga tiekšanās uz augstāko mērķi. Šīs svarīgās patiesības viņi tālāk nodod saviem jaunākajiem kolēģiem un saviem skolniekiem – profesora Stūrestepa gara mazbērniem.

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

21.12.2008 plkst. 18:00
Melngalvju nams

Stūrestepa serenādes - vijoļrepertuāra zelta laikmets
Programmā Bahs, Vivaldi, Paganīni, Čaikovskis u.c.

Profesora Voldemāra Stūrestepa simtgadei

 

© Hermaņa Brauna fonds & Nordik IT, 2002-2003