Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Inga Kalna (soprāns) un Diāna Ketlere (klavieres)

  

Pilsētai un Pasaulei

Svētdien, 2008.gada 14.decembrī pl.19.00

Lielajā Ģildē

 

Inga Kalna (soprāns)

Diāna Ketlere (klavieres)

 

Programmā – Šūberts, Rihards Štrauss

 

Mūsu slaveno mākslinieču jaunā programma

 

Un atkal Rīgā skanēs Ingas Kalnas balss – viena no skaistākajām Latvijas balsīm. Operas pasaulē Ingu pazīst kā universālu stila meistari. Viņa spoži dzied visu laikmetu komponistu mūziku: Pērselu un Kančeli, Bahu un Pučīni, Haidnu un Hindemitu, Monteverdi un Verdi, Pulenku un Hendeli… Šobrīd viņa ir brīvmākslniece, pirms tam dažus gadus bijusi Hamburgas operas soliste. Viņas nesenā debija Parīzes operā – Alčīnas lomā – lika pieredzējušajiem franču kritiķiem vienā balsī iesaukties: Mūsu priekšā ir liela māksliniece! Pēc ievērojamā diriģenta Rikardo Muti ielūguma viņa divas reizes dziedājusi Zalcburgas festivālā Mocarta operas Burvju flauta iestudējumā. Ingas Kalnas radošajā dzīvē opera ir pirmajā vietā, taču viņa pastāvīgi domā par kamermūzikas programmām, uzskatot, ka kamermūzika prasa gan skatuvisko, gan muzikālo, gan dvēseles pieredzi.

Kopā ar Ingu uzstāsies pianiste Diāna Ketlere, Londonas Karaliskās Mūzikas akadēmijas profesore. Kaut arī Diāna daudz spēlē kā soliste (Eiropā, Japānā, Kanādā, protams – arī Lielbritānijas labākajās koncertzālēs), tomēr visupirms viņa uzskata sevi par ansambļa mūziķi. Viņas mīlestība uz kamermūziku kļuva par mudinājumu ansambļa Raro izveidošanai (Rīgas publiku tas jau ir pārsteidzis).

Ingai Kalnai un Diānai Ketlerei ir daudz kopīga. Pirmkārt, jau kopš bērnības viņas ir draudzenes. Abas – rīdzinieces, abas absolvējušas Dārziņa mūzikas skolu un Vītola Mūzikas akadēmiju Rīgā, un Karalisko Mūzikas akadēmiju Londonā. Tomēr galvenais ir viņu vienprātība mākslā.  Tā kā Inga dzīvo Hamburgā, bet Diāna – Londonā, viņas nesatiekas bieži un kopā uzstājas reti. Taču, tiklīdz viņas sāk mēģināt, valda absolūta saprašanās mūzikā.

Šis koncerts dzima ilgi. Mākslinieces nonāca līdz tam caur meklējumiem, pārdomām, iedziļināšanos mūzikā. Mēs esam pirmie, kas dzirdam šo brīnumskaisto programmu, kurā ietverts viss romantisma laikmets.

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

14.12.2008 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

Inga Kalna (soprāns) un Diāna Ketlere (klavieres)
Programmā – Šūberts, Rihards Štrauss

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011