http://www.hbf.lv

Izdrukāts: 23.04.2024 @ 15:04


 

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Krievu vokālās kamermūzikas pērles

 

mākslinieku/mākslinieci pārstāv Hermaņa Brauna FondsInna Davidova
mākslinieku/mākslinieci pārstāv Hermaņa Brauna FondsAnatolijs Safiuļins
mākslinieku/mākslinieci pārstāv Hermaņa Brauna FondsIrina Dolženko
Inese Galante

Ceturtais Starptautiskais mūzikas festivāls

SUMMERTIME - AICINA INESE GALANTE

 

Trešdien, 2008.gada 13.augustā pl.18.00

Dzintaru Mazajā koncertzālē

 

Koncerts Veltījums Sergejam Larinam

un

Sergeja Larina un Olgas Pētersones grāmatas MĀJA GLIEMEZIM prezentācija

 

Inese Galante (soprāns)

Lilija Larina (soprāns)

Irina Dolženko (mecosoprāns)

Aleksejs Safiuļins (baritons)

Anatolijs Safiuļins (bass)

Inna Davidova (klavieres)

 

Programmā: krievu vokālās kamermūzikas pērles – dziesmas un dueti no S.Larina repertuāra

 

 

Hermaņa Brauna fonds ir laidis klajā grāmatu Māja gliemezim, veltītu pasaulslavenajam operdziedātājam un izcilajam māksliniekam Sergejam Larinam, kurš dzimis Latvijā. Šobrīd ir iznācis grāmatas oriģināls krievu valodā, taču pēc neilga laika lasītāji to saņems arī latviski tulkotu.

            Ir neizsakāmi žēl, ka pats varonis grāmatu neieraudzīja, nesagaidīja tās iznākšanu. Taču viņš vēlējās, lai grāmatas svētki notiktu kopā ar koncertu. Un Larina draugi izpilda viņa vēlēšanos.

Sergeja Larina kamermūzikas repertuārs bija neaptverami plašs. Šim koncertam katrs no dziedātājiem izvēlējās to, kas viņam tuvāks – to, ko gribētos pasacīt it kā Sergeja vietā, vai arī – Sergejam pasacīt. Tās ir Gļinkas, Dargomižska, Čaikovska, Borodina, Rahmaņinova, Kiī, Rimska-Korsakova, Arenska, Vilboa dziesmas un dueti.

Pēc koncerta klausītājiem būs iespēja tikties ar grāmatas autori Olgu Pētersoni un māksliniekiem.

 

Es vispār  cenšos katrā romancē izstāstīt mazu stāstu iz dzīves un izdzīvot to kopā ar klausītājiem... Te arī slēpjas kamerprogrammu priekšrocība, kur var maksimāli brīvi izteikt sevi, it īpaši, ja līdzās ir jūtīgi partneri, domubiedri – pianists, ērģelnieks, trio… Tu pats sev esi vienlaikus gan diriģents, gan režisors- inscenētājs, gan aktieris, gan dziedātājs. Tavi panākumi vai neveiksmes ir atkarīgas tikai no tā, cik tu esi talantīgs katrā no šīm jomām.

Sergejs Larins

 

 

Sergejs Larins (1956.-2008.) piedzima Latvijā, Odzienā. Uzauga Daugavpilī, krievu ģimenē. Absolvējis Gorkijas Svešvalodu institūta Tulkošanas fakultātes Franču valodas nodaļu un profesora Virgīlija Noreikas klasi Lietuvas konservatorijā, viņš stažējās Krievijas Lielajā teātrī. Dziedātāja karjera Rietumos aizsākās 1990. gadā ar debiju Ļenska lomā Vīnes Valsts operā.

          Starptautiskās karjeras un darba laikā Rietumos Sergejs Larins dziedāja visos lielākajos teātros un visos nozīmīgākajos operfestivālos Eiropā, Āzijā un abās Amerikās: l’Opera National de Paris, Royal Opera House London, Wiener Staatsoper, Teatro Colon Buenos-Aires, Teatro alla Scala Milano, Teatro Real Madrid, Deutsche Staatsoper Berlin, Opera Frankfurt, Staatstheater Stuttgart, l’Opera de Monte Carlo, Nederlandse Opera Amsterdam, Metropolitan Opera New York, San Francisco Opera, Houston Grand Opera, Dallas Opera, Opernhaus Zürich, Bayerische Staatsoper München, Teatro dell’Opera di Roma, Teatro Regio Torino, Teatro Comunale Bologna, Teatro San Carlo Napoli, Arena di Verona, Teaatro Carlo Felice Genova, Teatro Comunale Firenze, Teatro Municipale Piacenza, Teatro Massimo Palermo, Teatro LIrico di Cagliari, Opera Bilbao, Edinburgh Festival, Salzburger Festspiele, Osterfestpiele Salzburg, Münchner Opernfestspielen, Ravenna Festival, Bregenzer Festspiele, Festival Chorégies d’Orange, Smetanova Litomyšl…  

            1998.gadā Larins piedalījās Pučīni Turandotas iestudējumā, kas tika īstenots Pekinā, Aizliegtajā pilsētā, un tika translēts televīzijā visai pasaulei.

            To diriģentu vidū, ar kuriem viņam nācies sadarboties, ir tādi izcili meistari kā K.Abado, K. Deiviss, Č.Makkerass, L.Gardelli, R.Šaijī, Mjunvuns Čuns, Z.Mehta, N.Jervi, Ž.Pretrs, V.Fedosejevs, S.Bičkovs, D.Gavadzeni, D.Levains, F.Luīzi, L.Māzels, R.Muti, D.Sinopoli, A.Papano, P.Šteinbergs, Š.Dituā, …

            Larina diskogrāfija (ierakstu firmas SONY, DEUTSCHE GRAMMOPHON, DECCA, CHANDOS, ARTE NOVA CLASSICS, DELOS) galvenokārt ir veltīta krievu mūzikai. 

1995.gadā Džuzepes Verdi fonds Parmā apbalvoja Sergeju Larinu ar Verdi Zelta medaļu – Parmas kora biedrības augstāko apbalvojumu. 2001.gadā Pjačencā viņam tika pasniegta Luidži Illikas balva par kalpošanu opermākslai. Larins ir pirmais krievu dziedonis, kuram piešķirti tik prestiži apbalvojumi.

 

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

13.08.2008 plkst. 18:00
Dzintaru Mazajā koncertzālē

Krievu vokālās kamermūzikas pērles
Veltījums Sergejam Larinam

Inese Galante (soprāns), Lilija Larina (soprāns), Irina Dolženko (mecosoprāns), Aleksejs Safiuļins (baritons), Anatolijs Safiuļins (bass), Inna Davidova (klavieres) Programmā – dziesmas un dueti no Sergeja Larina repertuāra

 

© Hermaņa Brauna fonds & Nordik IT, 2002-2003