Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Vestards Šimkus (klavieres) solokoncerts

  

Vestards Šimkus

Otrdien, 28. oktobrī plkst. 19.00
Melngalvju namā
Steinway & Sons 150 gadi

12 starptautisku konkursu uzvarētājs
Vestards Šimkus (klavieres)

Programmā: Bahs, Šopēns, Lists

Latvija ir bagāta ar talantiem mūzikā, taču mūsdienu jauno pianistu vidū būs grūti atrast tik pievilcīgu vārdu kā Vestarda Šimkus vārds.

Viņa spēlē saista lielas personības spēks un neparasts, individuāls domāšanas veids. Viņa virtuozitātē mēs dzirdam pianisma zelta laikmeta atbalsi – atbalsi no tā laikmeta, kad uz koncertskatuves valdīja Lists un vēlāk tādi klavieru valdnieki kā Buzoni, Rahmaņinovs, Horovics… Vestardam Šimkum virtuozitāte nav pašmērķis. Viņš tajā rod dziļāku būtību – virtuozs ir kā bruņinieks ar augstiem ideāliem. Un pats galvenais, ka Šimkus klavierspēlei piemīt unikāla talanta starojums.

Tik bagātīgi apdāvināti mūziķi piedzimst reti. Vestards Šimkus attīstās ļoti strauji. Jau rīt viņš būs citāds, atšķirīgs... Un reiz nākotnē būsim laimīgi, sakot: “Bet mēs viņu dzirdējām jaunu!”

Vestards Šimkus dzimis 1984.gadā Jūrmalā. Klavierspēli sācis apgūt piecu gadu vecumā. No 1980.gada mācās Emīla Dārziņa mūzikas skolā Rīgā, sākumā pie Rutas Švinkas, vēlāk – pie Ligitas Muižarājas, pēc tam pie profesora Teofila Biķa, bet šobrīd - pie Sergeja Osokina.

Papildinājies arī daudzās meistarklasēs- pie Lazara Bermana, Igora Žukova, Daniela Pollaka, Džoannas Hevilas.

2002.-2003. gadā mācījās profesora Daniela Pollaka klasē Dienvidu Kalifornijas Universitātē (ASV). Pēc profesora Dmitrija Baškirova uzaicinājuma 2003. gada vasarā apmeklējis viņa meistarkursus Savonlinnā. Patreiz turpina mācīties pie D.Baškirova.

Uzvarējis vairākos konkursos:

1.vieta B. Dvariona Starptautiskajā jauno pianistu konkursā Viļņā (1994).

1.vieta Latvijas jauno komponistu konkursā Rīgā(1995).

1.vieta Starptautiskajā jauno pianistu konkursā Jūrmalā (1995).

1.vieta un Grand Prix F. Šopēna Starptautiskajā jauno pianistu konkursā Polijā (1996).

1.vieta V.A.Mocarta Starptautiskajā jauno pianistu konkursā Rīgā (1997).

1.vieta Latvijas jauno atskaņotājmākslinieku konkursā NOVA NOMINA Rīgā (1998).

1.vieta un Grand Prix Starptautiskajā atskaņotājmākslinieku konkursā Stokholmā (2001).

1.vieta Lista Starptautiskajā pianistu konkursā Losandželosā (2002). Konkursā piedalījušies 129 izpildītāji (dalībnieku vecums - līdz 35 gadiem). Vestardam kā pirmās prēmijas laureātam bija arī iespēja sniegt solokoncertu F.Lista koncertzālē Budapeštā 2003.gada maijā.

Piedalījies arī vairākos starptautiskos mūzikas festivālos: Kauņā (1995), Liepājā (1997), Stokholmā (1998), Oberstdorfā (1999), Soltleiksitijā (1999), Sāremā (2003).

Koncertējis Viļņā, Maskavā, Stokholmā, Harkovā, Prāgā, Londonā, Frankfurtē, Milānā, Losandželosā, Sanfrancisko, Sietlā, Portlendā, Budapeštā.

Vestards Šimkus ir starptautiskās organizācijas Planētas jaunie vārdi stipendiāts. Viņš ir Latvijas Lielās Mūzikas balvas ieguvējs (2002).

Neraugoties uz savu jaunību, Vestards jau paguvis ierakstīt daudzus skaņdarbus Latvijas Radio fondiem. Pašreiz top viņa pirmais solo kompaktdisks, ko klajā laidīs Hermaņa Brauna fonds.

Vestards Šimkus arī komponē un bieži iekļauj savus skaņdarbus koncertprogrammās.


PRESES ATSAUKSMES

Pārsteidzošs jaunatklājums no Latvijas

Desert News, Salt Lake City, ASV, 1999

Vestards Šimkus līdz pilnībai un bez kļūdām aizvadīja īstu maratonprogrammu. Patiesa sajūsma par perfekto priekšnesumu… Piedevās viņš atskaņoja savu skaņdarbu, kurā pēkšņi atvērās kādi vēl neapjausti dvēseles dziļumi. Viņa klavierspēles tehnikā ir iespaidīgi milzīgs potenciāls.

Aus dem Oberallgau, Augsburga, Vācija, 2001

… vētrainas ovācijas izpelnījās pianists Vestards Šimkus S.Rahmaņinova 3.klavierkoncerta priekšnesumā. Līdz tādai pakāpei emocionāli atkailinātā un tehniski virtuozā, ka šajā izstīdzējušajā jauneklī jautās iedzimis pats Rahmaņinovs vai Lists.

Literatūra un Māksla Latvijā, Rīga, 2001

Vestarda Šimkus spēle – tas ir brīnišķīgs tonis, nevainojama tehnika un spilgts atskaņojums. Liels talants!

Profesors Daniels Pollaks (ASV)


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

28.10.2003 plkst. 19:00
Melngalvju nams

Vestards Šimkus (klavieres) solokoncerts
"Vestarda Šimkus spēle – tas ir brīnišķīgs tonis, nevainojama tehnika un spilgts atskaņojums. Liels talants!" Profesors Daniels Pollaks (ASV).
Steinway & Sons 150 gadi. Programmā: Bahs, Šopēns, Lists.

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011