Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

FLAMENCO PASSION

 

Otrdien, 2008. gada 6.maijā pl.19.00

Lielajā Ģildē

 

FLAMENCO  PASSION

 

Miguelete (flamenko dejotājs)

Ramons Jaffe (Ramon Jaffe, čells, Vācija)

Geralds Girtlers (Gerald Gürtler, flamenko ģitāra, Vācija)

 

   

 

Flamenko – tas ir apjomīgs Dienvidspānijas dziesmu un deju slānis un to izpildījuma īpašais stils.

Flamenko dzimtene ir Andalūzija, kur divarpus tūkstošu gadu gaitā krustojušās dažādu Austrumu tautu kultūru ietekmes. Tas arī noteicis flamenko izteikti austrumniecisko veidolu salīdzinājumā ar pārējo spāņu muzikālo folkloru.

Galvenokārt flamenko ir izplatīts Kadisas provincē un Seviljas provinces dienvidu daļā, kur radušies 80 procenti visu tā žanru un formu.

Ģitāru, ko spēlē Andalūzijas tokaori (flamenko stila ģitāristi), sauc par flamenko ģitāru. No parastās ģitāras tā atšķiras ar šaurāku korpusu un ar slāpētāku skanējumu.

Flamenko dejas ir tikpat senas izcelsmes kā dziedājumi. Daudzas dziesmas pavada dejas, un dabiskā kārtā tās pārtop par deju dziesmām.

 

Čellists Ramons Jaffē ir dzimis Rīgā un kopš 1974.gada dzīvo Vācijā.

 Kopš pirmajiem soļiem mūzikā  līdz pat diploma saņemšanai viņš ir mācījies pie sava tēva Dona Jaffē. Taču par izciliem paraugiem mākslā viņam ir kalpojuši arī tādi 20.gadsimta titāni kā Dāvids Gērings, Šandors Vēgs, Boriss Pergamenščikovs un Daņils Šafrans, kuru vadībā mūziķis ir gatavojies daudziem konkursiem.

Karjeras tālākajā gaitā jaunais mākslinieks ir uzstājies slavenākajās Berlīnes, Minhenes, Ķelnes, Londonas un Vīnes koncertzālēs un tādos mūzikas festivālos kā Šlēzvigas-Holšteinas festivāls, Mozart-Festival Vircburgā, Klavieru vasara Minhenē, Kuhmo un Jeruzalemes kamermūzikas festivāli un  MIDEM festivāls Kannās...

            Iepazīšanās ar flamenko mūziķi, izcilo andalūziešu ģitāristu Pedro Bakanu Ramonam Jaffē kļuva par liktenīgu. Sākumā viņš eksperimentēja ziņkāres pēc, taču pakāpeniski noslēpumainā un burvīgā flamenko pasaule viņu aizrāva pilnībā.

Lūk, ko stāsta pats Ramons Jaffē:

1992.gadā pazīstamais ģitārists Štefans Šmits man pastāstīja par kādu flamenko ģitāristu, kuram piemītot neparasta muzikalitāte un plašs garaapvārsnis – Pedro Bakanu. Klasiskās flamenko skaņu krāsas viņš papildinot ar jaunām niansēm un tieši tobrīd kopīgai muzicēšanai meklējot čellistu, jo tieši čellam piemītot gan īpaši noapaļots bass, gan arī paplašināts cilvēka balss tonis, kāda nevienam citam instrumentam nav.

Šī ziņa nāca vienlaikus ar jautājumu, vai es būtu ar mieru piedalīties šādā eksperimentā, turklāt pirmā uzstāšanās esot pavisam drīz - izstādē Expo 1992 Seviļā. Ar lielu interesi piekritu, pat nezinot, kas mani sagaida! Nošu man nebija, flamenko zināšanas - tikpat, cik parastam tūristam. Kad ierados Seviļā un ieklausījos „īstajā” flamenko, es biju šokēts no tā izteiksmīgās, gan ne vienmēr skaistās, bet  spēkpilnās estētikas. Jau pēc pāris minūtēm es kļuvu pārņemts ar šo mūziku. Dažās dienās tapa „Guajira”, kuru mēs, balstoties uz Pedro komponētā pamata, radījām no jauna. Rezultāts mums deva iedvesmu ciešai sadarbībai un tikpat ciešai draudzībai. Tapa vairāki skaņdarbi,kurus atskaņojām gan neskaitāmos koncertos, gan daudzos lielos festivālos.

Kādā pavisam parastā dienā 1997.gada sākumā iezvanījās mans tālrunis, kurā atskanēja vēsts, ka Pedro gājis bojā autoavārijā.

Taču flamenko mūzika mani nekad nav atstājusi. Pēc ilgas jauna domubiedra meklēšanas vairāku gadu garumā es sastapu Drēzdenē dzimušo flamenko ģitāristu Geraldu Girtleru. Šī tikšanās pārvērtās auglīgā sadarbībā, ko vainagojuši neskaitāmi koncerti un uzstāšanās dažādās pasaules valstīs.

Tā kā deja ir būtiska flamenko sastāvdaļa, savu priekšnesumu bagātināšanai mēs nolēmām uzaicināt Spānijā dzīvojošo vācu dejotāju Migueleti.

 

Miguelete(Mihaels Šults, Michael Schuldt) ir dzimis Vācijā, mācījies Leipcigas un Esenes baletskolās.

            Viņš debitēja Berlīnē, taču dejotāja kaismīga mīla uz flamenko stilu 1995.gadā aizveda viņu līdz Seviļai. Pēc septiņiem skološanās gadiem viņš atgriezās Berlīnē jau kā profesionāls flamenko dejotājs. Tagad viņš ne vien dejo pats, bet arī strādā ar flamenko dejotājiem kā horeogrāfs un jau trīs gadus vada Flamenko festivālu Berlīnē.

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

06.05.2008 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

FLAMENCO PASSION
Miguelete (Spānija, flamenko dejotājs), Ramons Jaffe (Ramon Jaffe, čells, Vācija), Geralds Girtlers (Gerald Gürtler, flamenko ģitāra, Vācija)

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011