Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Makoto Ueno (klavieres, Japāna)

 

Vive Chopin!

Rīgas klaviermūzikas sezona

Rīgas debija

Trešdien, 2008. gada 16.aprīlī pl.19.00

Melngalvju namā

 

Makoto Ueno (klavieres, Japāna)

 

Programmā –                 Šopēns – 24 prelūdijas klavierēm

                                    Musorgskis – Izstādes gleznas

                                    Balakirevs – Islamejs

 

 

Makoto Ueno ir viens no daudzpusīgākajiem japāņu jaunās paaudzes pianistiem. Kritiķi novērtē viņa interpretāciju dziļumu un pārsteidzošo tehniku, dēvē par meistaru, kurš prot būt vienlaicīgi poētisks un spožs, smalkjūtīgs un drosmīgs, spontāns un apdomīgs.

2005.gada jūnijā Makoto Ueno kļuva par Svjatoslava Rihtera Pirmā Starptautiskā pianistu konkursa laureātu. Kaut arī žūrija viņu nodēvēja par brīnišķīgu atklājumu, pianistam Makoto Ueno jau pirms tam piederēja starptautisku konkursu balvas – Merilendā (1985) un Briselē (Prix Alex de Vries, Prix. E.M.S., 1986), Ženēvā (1988), Orleānā (2002) un Japānā.

Pēc prestižā Kērtisa institūta (Curtis Institute of Music) absolvēšanas Amerikas Savienotajās Valstīs jaunais pianists turpināja mācīties Zalcburgas Mozarteum augstskolā.

            Makoto Ueno ir uzstājies kopā ar Shinsei-Japan orķestri,  ar Japānas filharmonijas orķestri, ar Kanadzavas, Saporo, Osakas, Kioto orķestri, ar Tokyo Kosei pūtēju orķestri, ar Cīrihes kamerorķestri. Viņš koncertējis Amerikas Savienotajās Valstīs, Vācijā, Austrijā, Čehijā, Beļģijā, Holandē un Āzijas valstīs.

            Viņš jūtas labi arī pie vēsturiskiem instrumentiem, spēlējot gan Bēthovena sonātes uz Šteina 1820.gada klavierēm, gan Šopēna etīdes uz Plejēla 1846.gada klavierēm, gan Vīnes klasiķu skaņdarbus uz 1780. un 1846.gada instrumentu kopijām, gan Lista, Balakireva un Debisī mūziku uz 1852.-1920.gada instrumentiem.

            Pianista jaunāko ierakstu vidū ir gan viņa koncerts, ko 2006. gada pavasarī ierakstīja NHK televīzijas kompānija atkārtotai raidīšanai trīs gadu laikā, gan disks ar Lista transcendentālajām etīdēm, gan disks ar visām Debisī un Bartoka etīdēm un fragmentiem no Stravinska baleta Petruška (2006).

Kopš 1996.gada Makoto Ueno ir Kioto Mākslas universitātes Klavieru nodaļas pasniedzējs. Viņš raksti un apraksti ir publicēti vairākos japāņu mūzikas žurnālos. Būdams aizrautīgs fotogrāfs, Makoto Ueno grasās publiskot internetā savu fotogrāfiju sēriju, kurās iemūžināti japāņu vēsturiskie tempļi un Kioto un Naras pieminekļi.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

16.04.2008 plkst. 19:00
Melngalvju nams

Makoto Ueno (klavieres, Japāna)
Programmā – Šopēns

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011