Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Peters Jablonskis (Peter Jablonski, klavieres, Zviedrija)

 

Vive Chopin!

Rīgas klaviermūzikas sezona

 

Piektdien, 2008. gada 25.aprīlī pl.19.00

Melngalvju namā

 

Årets Svensk I Världen, Litteris et Artibus, Orpheus Award, Gramophone Award, Edison Award  balvu ieguvējs

 

Peters Jablonskis (Peter Jablonski, klavieres, Zviedrija)

 

Programmā – Haidns, Bēthovens, Lists, Šopēns

 

 

Izcils meistars, kura spēle pārsteidz ar spēku un kaismi – tas ir Peters Jablonskis!  Viņa interpretācijas aizrauj ar dinamikas bagātību, skaņas skaistumu un romantisku lidojumu, tādēļ viņš sajūsmina visus – gan publiku, gan kritiķus.

 

Peters Jablonskis ir dzimis Zviedrijā. Jau pusaudža gados kļuvis pazīstams, atskaņojot Bēthovena Pirmo klavierkoncertu Varšavā un Krakovā. Pēc pirmajiem panākumiem jauneklis sāka regulāri uzstāties kopā ar Zviedrijas un Dānijas radio orķestriem. Astoņpadsmitgadīgā Petera spēle iepatikās Vladimiram Aškenazi, kurš uzaicināja jaunekli ieskaņot Gēršvina Klavierkoncertu ierakstu firmai Decca. Tas arī bija Petera Jablonska starptautiskās slavas sākums.

Šobrīd pianists uzstājas visos kontinentos. To orķestru vidū, ar kuriem viņš spēlē koncertos un ieskaņo mūziku, var atrast tādu izcilu kolektīvu vārdus kā Deutsches Symphonie-Orchester Berlin, BBC Symphony, Philharmonia, Orchestre National de France, Filarmonica della Scala di Milano, Orchestra dell'Accademia Nazionale di Santa Cecilia, New Japan Philharmonics, NHK Symphony, kā arī Klīvlendas un Filadelfijas orķestri, Sanktpēterburgas Marijas teātra orķestris, Londonas, Stokholmas, Oslo filharmonijas orķestris, Čehijas filharmonija… Visus nav iespējams uzskaitīt!

Peters Jablonskis ir Karlskrona Chamber Music Festival mākslinieciskais vadītājs – Zviedrijā tas notiek ik gadu. Viņš vada arī ierakstu firmu Altara Records, kurā nesen pats ieskaņojis Prokofjeva un Šostakoviča čellosonātes kopā ar Ralfu Kiršbaumu. Šis duets jau ir labi pazīstams Eiropā un Amerikas Savienotajās Valstīs.

Pērn Peters Jablonskis ieskaņojis Prokofjeva sonātes firmai Octavia. Vispār ierakstu viņam ir daudz un veiksmīgi – piemēram,  Rahmaņinova Rapsodija par Paganīni tēmu un Šostakoviča Pirmais klavierkoncerts, ko Jablonskis iemūžinājis diskā kopā ar Vladimiru Aškenazi (Decca) un kas apbalvots ar Edison Award. Bet disks, ko Jablonskis 2002.gadā ieskaņojis kopā ar Anni Sofiju fon Oteri un Bengtu Forsbergu (Sesiles Šaminādes skaņdarbi) firmai Deutsche Grammophon, saņēma Gramophone Award.

1996.gadā Peters Jablonskis kļuva par ikgadējās balvas Årets Svensk I Världen laureātu. Šī balva tiek piešķirta cilvēkiem, kuri pasaulē nes Zviedrijas vārdu. 1998.gada festivālā Varšavas rudens mākslinieks saņēma balvu Orfejs par Vojceha Kilara Klavierkoncerta pirmatskaņojumu – autors to veltīja tieši viņam. Peteram Jablonskim pieder arī Zviedrijas karaļa balva – prestižā medaļa  Litteris et Artibus par izciliem sasniegumiem mākslas jomā (2005).

 

 

 

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

25.04.2008 plkst. 19:00
Melngalvju nams

Peters Jablonskis (Peter Jablonski, klavieres, Zviedrija)
Programmā – Haidns, Bēthovens, Lists, Šopēns

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011