Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Daishin Kashimoto (vijole,Japāna) un Muza Rubackyte (klavieres, Francija)

 

Mūza Rubackīte

Sestdien, 2007.gada 29. decembrī pl.19.00

Melngalvju namā

 

Daišins Kašimoto (Daishin Kashimoto, vijole, Japāna)

Mūza Rubackīte (Muza Rubackyte, klavieres, Lietuva/Francija)

 

Programmā – Mocarts, Franks, Šimanovskis, Pjacolla

 

 

Divu paaudžu izcilie mākslinieki - jaunais spožais vijolnieks un pasaulslavenā pianiste – pirmoreiz Rīgā koncertēs kopā!

 

Fenomenāls vijolnieks…Visspožākais no jaunajiem… Zvaigžņu zēns… Tie ir tikai daži no cildinošajiem raksturojumiem un jūsmīgajām atsauksmēm par Daišinu Kašimoto – Menuhina 6.Starptautiskā Jauno vijolnieku konkursa (1993), Ķelnes Starptautiskā vijolnieku konkursa (1994), Friča Kreislera Starptautiskā konkursa Vīnē (1996) un M.Longas un Ž.Tibo Starptautiskā konkursa Parīzē (1996) laureātu. Viņa māksliniecisko veidolu vēl spožāku dara tas, ka viņš spēlē vijoli, vārdā Jupiters – Antonio Stradivāri darinātu instrumentu.

Daišins Kašimoto ir dzimis 1979.gadā un vijoli sācis spēlēt trīs gadu vecumā. 1985.gadā viņa ģimene pārcēlās uz Ņujorku. Vēlāk Daišins, slavenās Džuljarda skolas absolvents, savu meistarību turpināja slīpēt Vācijā -  pie profesora Zahara Brona (Lībekā) un profesora Rainera Kusmaula (Freiburgā).

Vijolnieka koncertdzīve sākās 1988.gadā, kad viņš nospēlēja savu pirmo solokoncertu un pirmoreiz uzstājās kopā ar orķestri.

Kopš tā laika viņš ir sadarbojies ar tādiem diriģentiem kā Seidži Ozava, Lorins Māzels, Jurijs Temirkanovs, Vladimirs Fedosejevs, Jevgeņijs Svetlanovs, Jehudi Menuhins, Mišels Plasons, Semjons Bičkovs, Mariss Jansons, Mjunvuns Čuns, Mihails Pļetņovs…

Daišins Kašimoti ir pazīstams arī kā izsmalcināts kamermūziķis. Viņa skatuves partneru vidū  ir Jurijs Bašmets, Gidons Krēmers, Miša Maiskis… Bet ievērojamāko angažementu vidū šai jomā ir ikgadējie kamermūzikas koncerti kopā ar Mjunvunu Čunu Japānā un Korejā (kopš 2000.gada), festivāls La Folle Journée Nantē, koncertturneja Japānas pilsētās kopā ar Itamaru Golanu, koncerts kopā ar pianistu Kostantīnu  Lifšicu Drēzdenes Mūzikas festivālā. 2006.gadā viņš debitēja Parīzē ar solokoncertu Luvrā.

Daišinam Kašimoto ir ekskluzīvs līgums ar skaņu ierakstu firmu Sony Classical NY. 2007.gadā ir iznācis pianista trešais kompaktdisks – ieraksts no koncerta Drēzdenes Semperoper.

2007.gada sākumā Daišins uzstājās koncertā, kas tika veltīts Ķīnas, Korejas un Japānas attiecību attīstībai. Viņš spēlēja kamermūziku kopā ar Japānas troņmantinieku princi Haruhito (alts) un diriģentu Mjunvunu Čunu, kurš šajā koncertā uzstājās, kā pianists. Līdzas viņiem koncertā piedalījās arī  ķīniešu čelliste Dzjina Džao un korejiešu kontrabasists Donhjuks Āns. Bet Maskavā Daišins piedalījās Krievijas Nacionālā simfoniskā orķestra pagājušās sezonas noslēguma koncertā Mihaila Pļetņova vadībā.

 

 

Nav nepieciešams iepazīstināt rīdziniekus ar Lietuvas Mūzikas akadēmijas profesores, Lietuvas Goda leģiona ordeņa kavalieres un Francijas Le Grand Maitre Français goda titula īpašnieces Mūzas Rubackītes  mākslu. Visi zinās teikt, ka tā ir pati pilnība! Pianiste bieži viesojas Latvijā ar solokoncertiem. Taču pirmoreiz Hermaņa Brauna fonds ir uzaicinājis viņu spēlēt ansamblī. Tie klausītāji, kuriem ir laimējies dzirdēt Mūzu šai žanrā, piekritīs, ka ansamblī viņa ir tikpat apburoša, cik solo spēlē. Tā negadās bieži. Un Mūza ir tas retais gadījums. Jums būs iespēja pārliecināties par to!

 

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

29.12.2007 plkst. 19:00
Melngalvju nams

Daishin Kashimoto (vijole,Japāna) un Muza Rubackyte (klavieres, Francija)
Daišins Kašimoto (Daishin Kashimoto, vijole, Japāna), Mūza Rubackīte (Muza Rubackyte, klavieres, Francija)

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011