Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Gidons Krēmers un Kremerata Baltica - "Ne tikai Cinema"

 

Kremerata Baltica
Gidons Krēmers

Svētdien, 2003.gada 31.augustā pl. 19.00
Dzintaru koncertzālē

VASARAS SEZONAS NOSLĒGUMA KONCERTS

Gidons KRĒMERS (vijole) un
KREMERata BALTICA

Slavenais vijolnieks kopā ar savu ne mazāk pazīstamo orķestri šajā koncertā kopā saved laikmetus, žanrus un stilus.

Pirmajā daļā starp A. Vivaldi koncertu vijolei ar orķestri veltītu J.G. Pizenedelam un Bēlas Bartoka Divertismentu stīgu orķestrim skanēs Baha Sestais Brandenburgas koncerts.

Otrajā daļā - pasaulslavenās programmas CINEMA fragmenti. Tā ir mūzika no kinofilmām “Jaunie laiki” (Čarlzs Spensers Čaplins), "Psycho" (Bernards Hermans), kā arī Gijas Kančeli (“Mazā Daneliāda”), Astora Piacollas (“Aizmirstība”) un Edisona Deņisova (“Happy End”) skaņdarbi.


Gidons Krēmers, vienmēr un no visas sirds mīlēdams kino, savā grāmatā “Bērnības lauskas” atceras…

Vēl viens prieka avots man bija koka šķūnis netālu no pludmales. Katru vakaru, bet dažreiz arī pa dienu, tur uz koka soliņiem sasēdās publika. Transparents virs ieejas baltiem milzu burtiem vēstīja: „ No visām mākslām kino mums ir vissvarīgākā. V. I. Ļeņins.” Ja tikai Ļeņins zinātu, cik tuvi manai sirdij bija viņa vārdi un cik bieži tos atcerējos, pats sevi attaisnodams par bēgšanu uz kino. Kinematogrāfs vilktin pievilka. Seansi bieži tika pārtraukti tehnisku iemeslu dēļ (mehāniķis mainīja lentes ruļļus), taču pauzes man netraucēja pilnīgi saplūst ar skrejošo kadru pasauli. Tiklīdz bija iespējams, es traucos uz koka kinoteātri. Katru dienu mēs stāvējām ar roku rakstītas afišas priekšā, kas vēstīja par vakara seansu. „Vai šo filmu tu jau redzēji?” skan manā atmiņā. Vislielākais pievilkšanas spēks piemita amerikāņu filmām. Un cik liela bija vilšanās, kad tika izkārta tāfelīte „Bērniem ieeja aizliegta”.

Pēc biļetēm bija jāstāv rindā, toties pēc tam mēs caurām dienām varējām atkal un atkal apspriest, ar baudu atcerēties un no jauna pārdzīvot redzēto. Bieži es gāju uz kino ar vecvecākiem. Man bija vienalga, ko skatīties - „Sniegbaltīti”, „Rapsodiju” vai kārtējo Čaplina filmu - , viss likās interesants.

Cik reižu skatījos „Lielo valsi”, jūsmodams par mūziku un Milicu Korjusu! Johana Štrausa nelaimīgās mīlestības stāsts filmas beigās katru reizi mani noveda līdz asarām. Jau toreiz es absolūti nevarēju panest šķiršanos, pat uz ekrāna ne.

(No vācu valodas tulkojis Ingmars Zemzaris)


Johans Georgs Pizendels (1687-1755) - izcils vācu vijolnieks. Savus skaņdarbus viņam veltījuši Vivaldi, Tēlemans, Albinoni. Viņa draugs bija dižais Bahs. Kaut arī Pizendela mūzikas mantojums nav liels, tomēr, būdams Drēzdenes galma kapelas koncertmeistars, viņš mudināja komponēt citus autorus. Tādējādi, pateicoties viņam, daudzi skaisti skaņdarbi, kas sākotnēji veltīti tieši šim virtuozajam ansamblim, dzīvo un skan jau gadsimtiem ilgi.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

31.08.2003 plkst. 19:00
Dzintaru koncertzāle

Gidons Krēmers un Kremerata Baltica - "Ne tikai Cinema"
Vasaras koncertu sezonas noslēgumā G. Krēmers un orķestris ar savu populārāko programmu - fragmentiem no ieraksta Cinema ar mūziku no kinofilmām, kā arī J.S. Baha, A. Vivaldi kompozīcijām.

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011