Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Prelūdija

 

Inese Galante

Otrdien, 2007.gada 7.augustā pl.19.00

Rīgas Domā

Trešdien, 2007.gada 8.augustā pl.19.00

Cēsu Sv. Jāņa baznīcā

 

 

PRELŪDIJA

 

Choir of King’s College, Cambridge (Kembridžas universitātes Karaliskās koledžas koris, Lielbritānija)

Mākslinieciskais vadītājs un diriģents - Stīvens Klīberijs (Stephen Cleobury)

 

Inese Galante (soprāns)

 

 

Laikam gan tas ir visvecākais koris, kas, Hermaņa Brauna fonda aicināts, viesosies Rīgā - 1441. gadā to ir dibinājis karalis Henrijs VI. Un vienlaikus tas ir visjaunākais koris, jo tajā dzied Karaliskās koledžas un skolas audzēkņi, kuru vidū ir pavisam jauni koristi. Un tas ir viens no pasaulē slavenākajiem koriem – ir gana pieminēt,  ka kopš 1928.gada katros Ziemassvētkos miljoniem klausītāju noskaņojas uz BBC radioviļņiem, lai dzirdētu kora uzstāšanos Festival of Nine Lessons and Carols koncertos.

Koris pastāv pirmkārt tādēļ, lai dziedātu ikdienas dievkalpojumos lieliskajā Karaliskās koledžas kapelā, kas ir britu arhitektūras pērle. Taču, pateicoties savai reputācijai, koris koncertē arī plašajā pasaulē: no Eiropas līdz Austrālijai, no Amerikas līdz Āzijai. Nemaz nerunājot par Lielbritāniju – tā ir kora regulārās koncertdarbības vieta.

Korim ir ekskluzīvs ilgtermiņa līgums (līdz 2011.gadam) ar firmu EMI Classics. Kora ieraksti līdz neprātam sajūsmina tādu žurnālu kā BBC Music Magazine un The Gramophone kritiķus. Piemēram, Rahmaņinova Svētā Jāņa Zeltamutes Dievišķās liturģijas ierakstu, kas 2005.gadā tika nominēts Grammy balvai, viņi nodēvēja par triumfu. Taču koris ieraksta un koncertos atskaņo dažādu repertuāru: gregoriāņu dziedājumus, Ziemassvētku himnas, baroka laika mūziku, Brāmsa, Perta, Britena, Tavenera kora darbus… Un pēc katra atskaņojuma gribas piebalsot kāda kritiķa rakstītajam laikrakstā The Times: “Es būtu laimīgs klausīties šī kora dziedāšanu līdz sava mūža pēdējai stundai”…

 

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

07.08.2007 plkst. 19:00
Rīgas Doms

Prelūdija
Inese Galante (soprāns), Kembridžas universitātes Karaliskās koledžas koris (Lielbritānija)

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011