Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

ROTAĻLIETU SIFONIJA (Symphony of Toys)

  

mākslinieku/mākslinieci pārstāv Hermaņa Brauna FondsElīna Bukša

Pilsētai un Pasaulei

Ceturtdien, 2006.gada 21.decembrī pl.18.00

Jūrmalā, Majoru Kultūras namā

Piektdien, 2006.gada 22.decembrī pl.18.00

Valmierā, Svētā Sīmaņa baznīcā

Sestdien, 2006.gada 23.decembrī pl.18.00

Lielajā Ģildē

 

ROTAĻLIETU SIMFONIJA (Symphony of Toys )

 

Solisti - Ilze Urbāne (flauta), Hloja Trevora (ASV, vijole) Elīna Bukša (vijole), Paula Šūmane (vijole), Mona Zariņa (čells)

 

Festivāla kamerorķestris

Diriģents Arkādijs Fomins (ASV)

 

Programmā - V. A. Mocarta, L. Mocarta, A.Vivaldi, J. Haidna, N. Paganīni, P.Čaikovska un citu komponistu pazīstama mūzika 

 

Leopolda Mocarta Bērnu simfonija ASV ir pazīstama ar nosaukumu Rotaļlietu simfonija. Tas ir jautrs skaņdarbs, kura izpildījumā kopā ar profesionāliem mūziķiem var piedalīties arī klausītāji – gan pieaugušie, gan bērni.

Taču šim skaņdarbam ir arī cita, jauno laiku vēsture, kas saistīta ar bijušā rīdzinieka, izcila vijolnieka, diriģenta un pedagoga Arkādija Fomina vārdu. Būdams vēl Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas audzēknis, viņš piedalījās simfonijas atskaņojumā 1955.gadā  - gan Rīgā, gan Maskavas Lielajā teātrī.

Kopš tā laika pagājis daudz gadu… Arkādijs Fomins aizbrauca uz ASV, kļuva par amerikāņu slavenību un Dalasas Jaunās konservatorijas pamatlicēju. Un reiz, pirms 1987.gada Ziemassvētkiem, viņam prātā ienāca ideja atskaņot Leopolda Mocarta simfoniju kopā ar studentiem labdarības koncertā. Tā dzima unikāla tradīcija. Ik gadu Dalasā šī simfonija skan Ziemassvētku koncertos, kuri tā arī tiek dēvēti  - par Rotaļlietu simfoniju, bet 2004.gadā simfonija tika atskaņota Linkolna centrā Ņujorkā.

Taču šis koncerts būtu tikai jauka izklaide, ja tas aprobežotos vienīgi ar amizantas mūzikas atskaņošanu. Jau pašā sākumā Arkādija Fomina ideja bija daudz nopietnāka un pamatīgāka.

Pirmkārt, šajos koncertos skan arī citi darbi, kurus atskaņo gan jau atzītas, gan tikko uzlēkušas mūzikas zvaigznes.

Otrkārt, tie ir labdarības koncerti ar ielūgumiem, taču katram klausītājam ir jāatnes uz koncertzāli kāda rotaļlieta, domāta bērniem, kuri citādi nevarētu saņemt dāvaniņu no Ziemassvētku vecīša.

Kopš 2004.gada, pateicoties  Hermaņa Brauna fondam, Rotaļlietu simfonija skan arī Latvijas pilsētās. Notikušajos koncertos ir savākts ap 5000 rotaļlietu.

Lai mūzika nes prieku gan klausītājiem, gan tiem bērniem, kuriem ir jāpalīdz!

Savlaicīgi saņemiet ielūgumus Lielās Ģildes un Majoru Kultūras nama kasēs, kā arī Sv. Sīmaņa baznīcā (vai pasūtiet Internetā: www.hbf.lv), un uz koncertu ņemiet līdzi jaunu un neiesaiņotu rotaļlietu, kas būs Jūsu ieguldījums šajā labdarības akcijā!


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

21.12.2006 plkst. 18:00
Majoru Kulturas Namā

ROTAĻLIETU SIFONIJA (Symphony of Toys)

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011