Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

ITĀĻU BAROKA MŪZIKA

  

Pilsētai un Pasaulei

Sestdien, 2007.gada 27. janvārī pl.19.00

Melngalvju namā

 

Itāļu baroka mūzika

LAI DZĪVO VIRTUOZI!

 

Andress Mustonens (vijole, Igaunija)

Ramons Jaffē (čells, Vācija)

Ivo Sillamā (klavesīns, Igaunija)

 

Programmā: Korelli, Torelli, Vivaldi, Bokerīni u.c. baroka komponistu mūzika.

 

Tieši 17.gadsimta Itālijā īpaši spoži izpaudās muzikālā baroka vaibsti. Attīstījās instrumentālā mūzika, un tā tika atdalīta no vārda. Un pieauga prasības pret mūziķiem pārvaldīt savu instrumentu tik meistarīgi, ka līdz pat mūsdienām baroka laikmeta skaņdarbi ir tehniskajā ziņā visgrūtākie. Bet galvenā baroka iezīme ir cilvēka pievēršanās sev: ekstātiskas jūtas, dramatiski pārdzīvojumi un tieksme iepazīt savu iekšējo pasauli, kur ne vienmēr valda harmonija.

            Koncertā, kas atklās mums šī dīvainā laikmeta noslēpumu, piedalīsies izcili instrumentālisti – trīs mūzikas bruņinieki, kurus patiesi var dēvēt par virtuoziem. Virtus – tas ir spēks, drosme, talants! Rīgas publikas mīlulis Andress Mustonens nomainīs diriģenta zizli pret vijoli un lociņu, bet klavesīnistam Ivo Sillamā šī būs debija Hermaņa Brauna fonda koncertos, tāpat kā bijušajam rīdziniekam Ramonam Jaffē – sava slavenā tēva Dona Jaffē un tādu čella spēles milžu kā Dāvids Gērings, Boriss Pergamenščikovs un Daņils Šafrans māceklim, kurš šobrīd ir  Eiropas mēroga zvaigzne.

skaņdarbi

 

 

Andress Mustonens ir viens no izcilākajiem igauņu mūziķiem -  vijolnieks, diriģents, slavenā senās mūzikas ansambļa Hortus Musicus dibinātājs un vadītājs.

Viņš ir absolvējis Igaunijas Mūzikas akadēmijas vijoles klasi. Vēl būdams students, licis pamatus senās mūzikas izpildījuma tradīcijai Igaunijā un joprojām to propagandē  ar  lielu entuziasmu.

A.Mustonens ir plaši pazīstams kā enerģisks organizators. Pateicoties viņam, radušies daudzi mūzikas festivāli un koncertcikli. Viņa muzikālajai darbībai nav nekāda sakara ar sausu akadēmismu, tai nepieciešama radoša un brīva gaisotne.

Kaut arī A.Mustonens ir pirmkārt pazīstams kā senās mūzikas speciālists, viņš allaž pārsteidz publiku ar individuālu un absolūti jaunu pieeju jebkura laikmeta mūzikai. Viņa repertuārā ir gan Monteverdi, Mocarta un Baha skaņdarbi, gan Takemicu, Penderecka, Perta, Tavenera, Kančeli, Knaifela un mūsdienu igauņu komponistu mūzika.

Viņš ir uzstājies kopā ar tādām slavenībām kā G.Krēmers, P.Galuā, O.Kagans, D.Sitkoveckis, A.Ļubimovs, E.Virsaladze, I.Monigeti u.c.

A.Mustonens arī diriģējis tādas interesantas koncertsērijās kā Vēlreiz Mocarts, Šūberts un Vīne, Klezmeru mūzika, Pjacollas mūzika.

A.Mustonena mākslu pazīst gan lielākajā daļā Eiropas, gan daudzās pilsētas citos kontinentos: Berlīnē, Varšavā, Telavivā, Jeruzalemē, Glāzgovā, Maskavā, Antverpenē, Minhenē, Kopenhāgenā, Prāgā, Bratislavā, Helsinkos, Bostonā, Stokholmā, Lincā, Insbrukā, Londonā, Saragosā, Utrehtā, Kobē  u.c. pilsētās.

 

Čellists Ramons Jaffē ir dzimis Rīgā un kopš 1974.gada dzīvo Vācijā.

 Kopš pirmajiem soļiem mūzikā  līdz pat diploma saņemšanai viņš ir mācījies pie sava tēva Dona Jaffē. Taču par izciliem paraugiem mākslā viņam ir kalpojuši arī tādi 20.gadsimta titāni kā Dāvids Gērings, Šandors Vēgs, Boriss Pergamenščikovs un Daņils Šafrans, kuru vadībā mūziķis ir gatavojies daudziem konkursiem.

Karjeras tālākajā gaitā jaunais mākslinieks ir uzstājies slavenākajās Berlīnes, Minhenes, Ķelnes, Londonas un Vīnes koncertzālēs un tādos mūzikas festivālos kā Šlēzvigas-Holšteinas festivāls, Mozart-Festival Vircburgā, Klavieru vasara Minhenē, Kuhmo un Jeruzalemes kamermūzikas festivāli un  MIDEM festivāls Kannās...

            Iepazīšanās ar flamenko mūziķi, izcilo andalūziešu ģitāristu Pedro Bakanu Ramonam Jaffē kļuva par liktenīgu. Sākumā viņš eksperimentēja ziņkāres pēc, taču pakāpeniski noslēpumainā un burvīgā flamenko pasaule viņu aizrāva pilnībā. Ramona Jaffē uzstāšanās kopā ar ģitāristu Stefanu Šmitu koncertos Seviļā, Kannās, Parīzē un Madridē sajūsmināja publiku. Flamenko mūziku Ramons Jaffē aizvien turpina spēlēt.

Viņu saista arī kamermūzika – Ramons Jaffē ir stīgu trio Belcanto Strings  un Mendelssohn Trio Berlin dalībnieks. Viņš ir arī piepildījis savu sapni, izveidojot kamermūzikas festivālu Hopfgartenā, un ir Vēbera Mūzikas augstskolas profesors Drēzdenē.

 

Pianists Ivo Sillamā ir absolvējis Bruno Luka (Bruno Lukk) klavieru klasi Igaunijas Mūzikas akadēmijā (1979) un mācījies Maskavas konservatorijas aspirantūrā pie prof.Veras Gornostajevas (1979-1981). Vairāku starptautisku konkursu laureāts. Kā orķestra solists un kamermūziķis koncertējis Igaunijā, Somijā, Krievijā, Vācijā, Itālijā u.c. Eiropas valstīs. Ir ansambļa Hortus Musicus klavesīnists un ērģelnieks. Kopš 1993.gada – Igaunijas Mūzikas akadēmijas profesors.

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

27.01.2007 plkst. 19:00
Melngalvju nams

ITĀĻU BAROKA MŪZIKA
Slaveno virtuozu Rīgas debija!

Andress Mustonens (vijole, Igaunija), Ramons Jaffe (čells, Vācija), Ivo Sillamā (klavesīns, Igaunija).

Programmā Vivaldi, Korelli, Tartīni skaņdarbi

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011