Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Čehijas filharmonijas simfoniskais orķestris

 

Miša Maiskis

Diriģents Zdeneks Macals
Solists Miša Maiskis (čells)

Programmā:
A.Dvoržāks – Septītā simfonija, Koncerts čellam ar orķestri
B.Smetana - Vltava

Čella karalis kopā ar Eiropas orķestru karali!

Hermaņa Brauna fonds Rīgas klausītājiem dos iespēju baudīt Čehijas filharmonijas koncertu. Tas ir viens no labākajiem pasaules orķestriem. Nebūs pārspīlēti sacīts, ka Rīgā ieradīsies Eiropas orķestru karalis. Tik augsta līmeņa koncerti notiek vienreiz desmitgadē, varbūt  - pat retāk.

Pagājušajā sezonā orķestris uzstājās Londonas Promenādes koncertos, Ņujorkas Carnegie Hall, Vīnes Musikverein un Tokijas Suntory Hall koncertzālē, Barselonā un citviet…

Jaunajā sezonā Čehijas filharmonija svinēs savu 110-gadi. Svētki sāksies septembrī festivālā Berliner Festspiele  un turpināsies Baltijas republikās, Japānā, Ķīnā un Dienvidamerikā. Bet Prāgā nākamās sezonas laikā orķestris aicinās kopā muzicēt vislabākos solistus un diriģentus.

Ar šo respektablo simfonisko kolektīvu ir saistīti dižu čehu mūziķu vārdi. Orķestra pastāvēšanas laikā to vadījuši tādi izcili diriģenti kā Vaclavs Talihs, Rafaels Kubeliks, Karels Ančerls, Vaclavs Noimans, Jirži  Belohlaveks, Vladimirs Aškenazi. Šobrīd Čehijas filharmonijas mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir Zdeneks Macals. Agrāk viņš vadīja Hanoveres  radio orķestri, Sidnejas simfonisko orķestri, Čikāgas festivālu Grant Park, Ņūdžersijas simfonisko orķestri.

Kopā ar Čehijas filharmoniju uzstāsies viens no slavenākajiem  mūziķiem pasaulē  – bijušais  rīdzinieks, Mstislava Rostropoviča skolnieks Miša Maiskis, kura vārdu  visi izglītotie cilvēki Latvijā izrunā ar īpašu lepnumu, jo viņš ir mūsdienu čella spēles simbols.


Solists Miša Maiskis (čells)


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

22.09.2005 plkst. 20:00
Latvijas Nacionālā opera

Čehijas filharmonijas simfoniskais orķestris
Diriģents Zdeneks Macals, solists Miša Maiskis (čells). Programmā: A.Dvoržāks – 7.simfonija, Koncerts čellam ar orķestri. B.Smetana- Vltava. Čella karalis kopā ar Eiropas orķestru karali!

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011